Wojsko Polskie z "najlepszą bronią na świecie"? 18 tys. karabinków MSBS GROT trafi do armii

Wojsko Polskie z "najlepszą bronią na świecie"? 18 tys. karabinków MSBS GROT trafi do armii

Wojsko Polskie z "najlepszą bronią na świecie"? 18 tys. karabinków MSBS GROT trafi do armii
Źródło zdjęć: © Ministerstwo Obrony Narodowej
10.07.2020 10:51, aktualizacja: 10.07.2020 11:42

Szef MON poinformował, że Wojsko Polskie otrzyma kolejnych 18 tys. sztuk karabinków MSBS Grot. - Należy do najlepszej broni na świecie. Słyszałem takie opinie ze strony żołnierzy - mówi Mariusz Błaszczak. Dostawy odbędą się w latach 2020-2026.

- MSBS Grot należy do najlepszej broni na świecie. Słyszałem takie opinie ze strony żołnierzy. Moją ambicją jest, żeby Wojsko Polskie było wyposażone w MSBS Grot, jako podstawowy karabin. Spełnimy ten cel dlatego, że ta umowa jest ważna do 2026 roku. Te wielkości, które zostały podane w komunikatach są wartościami minimalnymi. Z całą pewnością będziemy korzystać z opcji, która da nam możliwość kupienia większej liczby MSBS Grot dla Wojska Polskiego - powiedział Mariusz Błaszczak w Radomiu.

Minister Obrony Narodowej poinformował, że w środę 8 lipca 2020 roku w Fabryce Broni "Łucznik” podpisano umowę na kolejne dostawy broni strzeleckiej dla polskiej armii.

Broń trafi do wszystkich rodzajów wojsk

Zgodnie z umową Siły Zbrojne RP otrzymają kolejnych 18 tys. sztuk karabinków MSBS GROT. Broń trafi do wszystkich rodzajów wojsk. Dostawy odbędą się w latach 2020-2026. Wartość podpisanej umowy z polską firmą zbrojeniową wynosi ponad 177 milionów złotych. Oznacza to, że po realizacji wcześniejszych umów na dostawy 50 tys. sztuk MSBS Grot, wojsko dysponować będzie niemal 70 tys. sztuk tej broni - informuje Ministerstwo Obrony Narodowej.

- Ważne jest to, żeby nowoczesna broń była na wyposażeniu żołnierzy Wojska Polskiego i tak jest w przypadku MSBS Grot - mówił po podpisaniu umowy minister Mariusz Błaszczak.

Jak informuje MON, priorytetem resortu jest konsekwentne wyposażanie Wojska Polskiego w najnowocześniejszy sprzęt i uzbrojenie przy jednoczesnym inwestowaniu w polski przemysł zbrojeniowy.

Karabinek MSBS GROT to broń opracowana przez Fabrykę Broni "Łucznik” - Radom oraz Wojskową Akademią Techniczną. Charakteryzuje się wysoką ergonomią i pełnym dostosowaniem dla użytkowników prawo i leworęcznych. Jest dopasowany do współczesnego i przyszłego pola walki - czytamy na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (451)