Włoski prokurator oskarży menedżerów Google'a

Włoski prokurator oskarży menedżerów Google'a

29.07.2008 13:30, aktual.: 29.07.2008 14:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prokurator w Turynie przygotowuje akt oskarżenia przeciwko czterem menedżerom Google'a. Zarzuca im, że nie zapobiegli umieszczeniu w serwisie Google Video klipu, na którym czterech nastolatków znęca się nad swoim rówieśnikiem cierpiącym na zespół Downa.

Trzyminutowy klip został umieszczony w serwisie we wrześniu 2006 roku. Film został usunięty po kilku godzinach na żądanie włoskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, które otrzymało skargę od stowarzyszenia Vividown, walczącego o prawa osób cierpiących na zespół Downa. W tym czasie obejrzało go około 12 000 osób.

Prokuratura w Turynie zajęła się zarówno napastnikami, jak i menedżerami Google'a. Tych drugich ma zamiar oskarżyć o znieważenie i naruszenie prywatności.

Przedstawiciele Google'a przypominają, że nie mają obowiązku nadzorowania treści umieszczanych w ich serwisie przez użytkowników. Jeśli oskarżenie trafi do sądu, będziemy świadkami interesujących rozstrzygnięć. Europejska dyrektywa określająca zasady handlu elektronicznego mówi bowiem, że nie można pozywać właściciela serwisu za treści umieszczane przez użytkowników.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)