Trwa ładowanie...
d2gna01

Właśnie wjechali do Polski. W Stanach Zjednoczonych ich hulajnogi mają problem z bezpieczeństwem

Elektryczne hulajnogi, które można wypożyczać na minuty, mogą stanowić zagrożenie. I wcale nie chodzi tu o pędzących użytkowników. W Stanach Zjednoczonych Lime miało problemy z przegrzewającymi się bateriami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elektryczne hulajnogi mogły stanowić zagrożenie
Elektryczne hulajnogi mogły stanowić zagrożenie (Lime)
d2gna01

Już nie tylko smartfony cierpią na przegrzewające się baterie. Problem dotyka też elektrycznych hulajnóg. W Stanach Zjednoczonych firma Lime, która niedawno weszła ze swoimi pojazdami do Polski, musiała wycofać niektóre modele. Powodem były baterie, które się przegrzewały i mogły doprowadzić nawet do wybuchu.

Na swoim blogu Lime zaznacza, że problem dotyczył jedynie 0,01 proc. wszystkich pojazdów. Wadliwe modele Segway Ninebot - co ciekawe, pojazdy tego producenta kursują także w Polsce - były wyłączone z eksploatacji. Jednak na wszelki wypadek hulajnogi mogą być ładowane tylko na stacjach, a nie samodzielnie przez użytkowników w ich domach.

Elektryczne hulajnogi wypożyczane na minuty zdobywają coraz większą popularność na świecie. Są już dostępne również w Polsce: we Wrocławiu i Warszawie. Zainteresowanie pojazdami wcale nas nie dziwi, biorąc pod uwagę fakt, że elektryczne hulajnogi odkrywają potencjał czegoś, co kiedyś było tylko zabawką dla dzieci.

d2gna01

Podziel się opinią

Share
d2gna01
d2gna01
Więcej tematów