Właściciel Amazona buduje wielki zegar w środku góry. Cała budowa pochłonie ponad 140 mln zł

Właściciel Amazona buduje wielki zegar w środku góry. Cała budowa pochłonie ponad 140 mln zł
Źródło zdjęć: © YouTube
Arkadiusz Stando

22.02.2018 15:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeff Bezos, szef Amazona i Blue Origin najwyraźniej próbuje upodabniać się do Elona Muska. Najbogatszy człowiek na globie wpadł na pomysł zbudowania wielkiego zegara wewnątrz góry.

Projekt budowy zegara został opracowany przez wynalazcę Danny'ego Hillisa. Tworzenie wszystkich elementów zajęło wiele lat, prace rozpoczęto już w 1995 roku. Ogromny zegar wewnątrz góry ma pracować co najmniej 10 000 lat i idealnie odmierzać czas.

Zespół Bezosa spędził kilka ostatnich lat na budowaniu części do zegara oraz drążeniu dziury w jednej z gór w Teksasie. Urządzenie ma stać się symbolem długoplanowego myślenia i przyjmowania konsekwencji. Koszt tej inwestycji to 30 mln funtów, czyli ponad 141 mln złotych. Konstrukcja ma mierzyć aż 152 metry wysokości.

Co ciekawe, generator będzie tworzył unikalną sekwencję wybijania godziny, co każdą dobę. Oprócz samego urządzenia, powstanie także pięć komnat, które będą zawierać mechaniczne animacje. Przedstawiane będą w nich modele układu słonecznego. Co na rocznicę 10, 100, 1000 i 10000 projektant przewiduje specjalne animacje, których jeszcze nie określono.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)