Włamanie do Netii - wyciekła część danych klientów

Włamanie do Netii - wyciekła część danych klientów
Źródło zdjęć: © WP

08.07.2016 09:25, aktual.: 08.07.2016 11:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

7 lipca, w przeddzień wielkiego szczytu NATO odbywającego się w Warszawie, polską sieć obiegła informacja, że sieć Netii została zhackowana. Firma potwierdziła już, że doszło do włamania.

Na kilka godzin przed rozpoczęciem wielkiego szczytu NATO odbywającego się w Warszawie, polską sieć obiegła informacja, że sieć Netii została zhakowana. Firma potwierdziła już, że doszło do włamania.

Na facebookowym profilu Netii pojawił się następujący wpis:

Oficjalnie nie powinien on budzić naszych obaw, ale już kilka godzin później Netia przyznała, że doszło do włamania. Jak oświadczyła nam Ludmiła Sandros, odpowiadająca za kontakt z mediami:

„7 lipca 201. roku około południa strona internetowa netia.pl została zaatakowana przez hakerów. Hasła i loginy dostępu do NetiaOnline są bezpieczne, dlatego nie ma konieczności żadnych działań ze strony klientów”.

Netia twierdzi, że „hakerzy dostali się do stron zawierających dane osób zgłaszających poprzez formularz chęć kontaktu ze strony Netii. Są to często fragmentaryczne wpisy, zawierające głównie numery telefonów kontaktowych”.

Jednak zajmujący się bezpieczeństwem blog Zaufana Trzecia Strona poinformował, że doszło do dużo poważniejszego wycieku danych –. „Wśród wykradzionych danych znajduje się między innymi historia zamówień składanych przez formularz WWW, zawierająca pełne dane osobowe internautów, którzy chcieli zakupić usługi tej firmy”. ZTS twierdzi, że wśród danych, do których dotarli włamywacze, są: imię i nazwisko klienta, adres, numer rachunku bankowego, numer telefonu, adres e-mail.

W sumie wykradzionych danych ma być kilkanaście gigabajtów. Netia uspokaja, że wyciek dotyczy niewielkiej liczby klientów firmy. Osoby, których dane mogło objąć włamanie, zostaną powiadomione.

_ Joanna Sosnowska _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)