Wkrótce oficjalna prezentacja specyfikacji Bluetooth 3.0

Strona głównaWkrótce oficjalna prezentacja specyfikacji Bluetooth 3.0
14.04.2009 15:28
Wkrótce oficjalna prezentacja specyfikacji Bluetooth 3.0

Organizacja zajmująca się standaryzacją protokołu Bluetooth (Bluetooth Special Interest Group - SIG) poinformowała, że jeszcze w tym miesiącu zaprezentuje oficjalną specyfikację technologii Bluetooth 3.0. Głównym założeniem przy opracowywaniu jej kolejnej wersji było zwiększenie prędkości przesyłania danych.

Na 21. kwietnia zaplanowano oficjalną prezentację protokołu Bluetooth w wersji 3.0. Nowa specyfikacja zagwarantuje znacznie większą prędkość przesyłu dużych porcji danych takich jak całe kolekcje muzyczne czy materiały wideo o dużej objętości. Ma się to odbywać zaledwie "w ciągu sekund".

Nowa specyfikacja zawiera kilka ciekawych funkcjonalności. Jedną z nich jest ECP (Enhanced Power Control), która ma zapobiegać przypadkowemu rozłączeniu telefonu ze sparowanym urządzeniem np. podczas chowania tego pierwszego do kieszeni czy plecaka. Druga z wartych wspomnienia nowych funkcji to AMP (Generic Alternate MAC/PHY), która ma pozwolić urządzeniom obsługującym nowy standard na pracę z prędkościami znanymi z sieci WiFi. W przypadku połączenia dwóch urządzeń obsługujących zarówno Bluetooth 3.0, jak i WiFi, nastąpi automatyczne przełączenie się na transfer danych z wyższą prędkością, oferowaną przez tą drugą technologię. W przeciwnym wypadku transmisja danych będzie przebiegać z wykorzystaniem technologii Bluetooth.

Więcej szczegółów na temat nowej specyfikacji oraz prezentacja jej działania odbędzie się już za niecałe dwa tygodnie.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)