Wkrótce oficjalna prezentacja specyfikacji Bluetooth 3.0

Wkrótce oficjalna prezentacja specyfikacji Bluetooth 3.0

Wkrótce oficjalna prezentacja specyfikacji Bluetooth 3.0
14.04.2009 15:28, aktualizacja: 15.04.2009 16:38

Organizacja zajmująca się standaryzacją protokołu Bluetooth (Bluetooth Special Interest Group - SIG) poinformowała, że jeszcze w tym miesiącu zaprezentuje oficjalną specyfikację technologii Bluetooth 3.0. Głównym założeniem przy opracowywaniu jej kolejnej wersji było zwiększenie prędkości przesyłania danych.

Na 21. kwietnia zaplanowano oficjalną prezentację protokołu Bluetooth w wersji 3.0. Nowa specyfikacja zagwarantuje znacznie większą prędkość przesyłu dużych porcji danych takich jak całe kolekcje muzyczne czy materiały wideo o dużej objętości. Ma się to odbywać zaledwie "w ciągu sekund".

Nowa specyfikacja zawiera kilka ciekawych funkcjonalności. Jedną z nich jest ECP (Enhanced Power Control), która ma zapobiegać przypadkowemu rozłączeniu telefonu ze sparowanym urządzeniem np. podczas chowania tego pierwszego do kieszeni czy plecaka. Druga z wartych wspomnienia nowych funkcji to AMP (Generic Alternate MAC/PHY), która ma pozwolić urządzeniom obsługującym nowy standard na pracę z prędkościami znanymi z sieci WiFi. W przypadku połączenia dwóch urządzeń obsługujących zarówno Bluetooth 3.0, jak i WiFi, nastąpi automatyczne przełączenie się na transfer danych z wyższą prędkością, oferowaną przez tą drugą technologię. W przeciwnym wypadku transmisja danych będzie przebiegać z wykorzystaniem technologii Bluetooth.

Więcej szczegółów na temat nowej specyfikacji oraz prezentacja jej działania odbędzie się już za niecałe dwa tygodnie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)