Wirtualny taksometr - nie daj się oszukać taksówkarzowi

Duża część z nas nie wie jak działają urządzenia oszukujące licznik taksometru, nie znamy też możliwości sprawdzenia rzetelności taksówkarzy. Dlatego, według najnowszych badań przeprowadzonych przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych na zlecenie iTaxi, aż 78% społeczeństwa ma złe doświadczenia z podróży taksówką.

Wirtualny taksometr - nie daj się oszukać taksówkarzowi
Źródło zdjęć: © SXC.hu

Zdarza się, że płacimy nieadekwatnie duże pieniądze, za obiektywnie krótką odległość z powodu tzw. „dopałów”. czy „pstrykaczy”. Są to specjalne urządzenia, które powodują, że licznik taksometru przeskakuje przykładowo już po 800 m, zamiast po 1 km.

Kolejną pułapką, która czyha na użytkowników taksówek jest wykorzystanie nieznajomości miasta przez pasażerów. 37. pasażerów spotkało się z tym, że kierowca wybrał dłuższą trasę przejazdu.
W grupie podwyższonego ryzyka są obcokrajowcy, osoby nieznające miasta jak również pasażerowie zamyśleni lub rozmawiający przez telefon. Jadąc taksówką warto usiąść na środku i obserwować taksometr –. to powinno zniechęcić ewentualnych oszustów. Jeśli jednak licznik przekręca się z podejrzaną szybkością możemy mieć uzasadnione podejrzenia, że coś jest nie tak. Ochronę przed takimi sytuacjami umożliwia aplikacja mobilna iTaxi, która podpowiada, jak nie dać się oszukać System daję gwarancję uczciwości oraz tego, że kwota, którą ponieśliśmy za kurs jest prawidłowa.

Skorzystaj z mobilnych technologii

Według badań IIBR wciąż większość z nas zamawia taksówki przez tradycyjną centralę. Jednak metody do walki ze zjawiskiem „pstrykaczy”. dają nam dopiero aplikacje mobilne. Jednym z takich narzędzi jest iTaxi. Chcąc uzyskać gwarancję bezpiecznej i rzetelnej usługi należy zamówić pojazd za pomocą darmowej aplikacji dostępnej na IOS, Android czy Windows Phone. Aplikacja jest wyposażona w system GPS, który umożliwia śledzenie trasy taksówki. Tylko mając wgląd do danych na temat zamówienia możemy mieć pewność, że kierowca wybrał optymalną drogę, by dowieźć nas do celu. Dodatkowo Wirtualny Taksometr wyliczy właściwą kwotę kursu. To dzięki nowej usłudze, którą niedawno wprowadziło iTaxi –panel reklamacyjny. Podstawą ewentualnych reklamacji jest rachunek/paragon, dlatego pod żadnym pozorem nie wyrzucaj tego dokumentu.

Jak działa wirtualny taksometr?

System wylicza długość przebytej trasy. Jest ona następnie mnożona przez stawkę za km, która obowiązywała w danym momencie. Do wyniku zostaje dodana opłata wejściowa oraz czasowa (opłata liczona w momencie stania w korkach czy na światłach). W taki sposób uzyskana wartość porównywana jest z paragonem/rachunkiem pasażera. Jeśli kwota ta jest niższa od wartości na paragonie, reklamacja jest rozpatrywana pozytywnie.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)