Wirtualna rzeczywistość wymaga ochrony przed molestowaniem

Meta
Meta
Źródło zdjęć: © Getty Images | Eugenio Marongiu
Marcin Hołowacz

08.02.2022 15:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Meta jest wizją przyszłości, w której ludzie spotykają się w wirtualnej wersji świata. Powinniśmy stopniowo porzucać rzeczywistość i przechodzić do Mety? Jeżeli tak, to tylko z dodatkową ochroną przed molestowaniem.

Meta informuje, że w obawie przed incydentami związanymi z naruszaniem przestrzeni osobistej, wprowadzona zostanie tak zwana osobista granica. Personal Boundary to 1,2 m wolnej przestrzeni pomiędzy awatarami.

Osobista granica jest koniecznością w metaverse

Narzędzie o nazwie Personal Boundary ma sprawić, że wirtualny świat będzie lepszym miejscem. Niektórzy ludzie za pośrednictwem swoich awatarów mogą podjąć się prób molestowania innych awatarów. Tego typu zjawiska są negatywne, więc należy z tym walczyć.

Narzędzie ochronne w postaci specjalnej granicy między awatarami brzmi jak dobry sposób, który najpewniej powstrzyma wiele niepożądanych interakcji. Zmiana jest związana z tym, że podobno doszło już do wielu incydentów związanych z obmacywaniem pomiędzy ludźmi w wirtualnych światach.

Trudno powiedzieć czy w przyszłości nie dojdą kolejne środki ochrony, lecz na ten moment ręce awatara znikną, jeżeli dojdzie do naruszenia przestrzeni osobistej innych awatarów. Personal Boundary zawiera także dodatkową opcję aktywowania specjalnej bańki bezpieczeństwa, która pojawia się wokół awatara.

Vivek Sharma, wiceprezes Horizon wyjaśnia, że Personal Boundary jest doskonałym przykładem tego, jak VR może pomóc ludziom w wygodnej interakcji. Ponadto w przyszłości najpewniej pojawi się możliwość dostosowania rozmiaru osobistej granicy.

Źródło: Meta

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)