Wirtualna Polska "finger friendly"

Wirtualna Polska "finger friendly"
Źródło zdjęć: © WP

26.07.2010 15:58, aktual.: 10.08.2010 14:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wirtualna Polska ułatwiła przeglądanie internetu posiadaczom telefonów z ekranami dotykowymi. Najpopularniejsze serwisy mini.wp.pl - Wiadomości, Facet, Kobieta, Tech i Biznes - zostały przystosowane do dużych, czytelnych wyświetlaczy tego rodzaju aparatów. Użytkownicy dedykowanej na komórki, specjalnej wersji portalu, mini.wp.pl, w łatwy i szybki sposób mogą korzystać z Sieci przez telefon, na dodatek płacąc mniej

Wirtualna Polska ułatwiła przeglądanie internetu posiadaczom telefonów z ekranami dotykowymi. Najpopularniejsze serwisy mini.wp.pl - Wiadomości, Facet, Kobieta, Tech i Biznes - zostały przystosowane do dużych, czytelnych wyświetlaczy tego rodzaju aparatów. Użytkownicy dedykowanej na komórki, specjalnej wersji portalu, mini.wp.pl, w łatwy i szybki sposób mogą korzystać z sieci przez telefon, na dodatek płacąc mniej.

Wirtualna Polska jako pierwsza dostosowuje swoje serwisy mobilne do wszystkich dostępnych na polskim rynku telefonów z ekranami dotykowymi; typu "finger touch". Zastosowane rozwiązania technologiczne pozwalają na automatycznie rozpoznanie rodzaju telefonu i dostosowanie mini.wp.pl do wielkości posiadanego przez dany aparat ekranu. Co ważne, wersja Wirtualnej Polski dedykowana na telefony komórkowe, dzięki lżejszej prezentacji, znacząco obniża koszty korzystania z internetu.

Obraz
© (fot. WP)

Zależy nam, aby internauci posiadający telefony komórkowe typu "finger touch" mogli w swobodny sposób nawigować po mini.wp.pl. Dzięki wprowadzonym właśnie zmianom przeglądanie naszych serwisów na dużych, dotykowych ekranach typu iPhone, LG, HTC, Nokia czy Samsug jest proste i wygodne. - mówi Paweł Janecki z Wirtualnej Polski, Kierownik Zespołu Portal dla Komórek - Liczba posiadaczy aparatów z dotykowymi wyświetlaczami systematycznie rośnie, dlatego dostosowujemy do tych urządzeń mobilną wersję portalu. To naturalna ewolucja; chcemy, aby korzystający z nowoczesnymi telefonów komórkowych mieli jak najłatwiejszy dostęp do naszych ‘m-serwisów’. Telefony z dotykowymi ekranami powoli wypierają wersje bezdotykowe i są popularne wśród młodych użytkowników w przedziale wieku 18-3. lat; właśnie do tej grupy osób chcemy trafić.

Nowe rozwiązanie w pierwszej kolejności zastosowano w witrynach Mini WP, które cieszą się dużą popularnością. Zmiany objęły więc serwisy z grupy Styl Życia (Kobieta, Facet, Erotyka), Wiadomości (Top, Polska, Świat, Galerie, Felietony), Biznes, Tech oraz stronę główną mini.wp.pl. W najbliższym czasie wszystkie mobilne serwisy Wirtualnej Polski będą w pełni dostosowane do ekranów dotykowych. Równolegle rozwijana jest wersja mini.wp.pl dla telefonów z tradycyjnymi wyświetlaczami.


_ O mini.wp.pl: _
_ Serwis mini.wp.pl umożliwia użytkownikom dostęp do kluczowych witryn portalu Wirtualna Polska m.in. Wiadomości, Sportu, Filmu, Muzyki, Kobiety, Faceta, Pogody, itd. WP udostępnia też słowniki językowe na komórkę, program telewizyjny 250 stacji, repertuar kin, oferuje dostęp do największej poczty e-mail w kraju (poczta.wp.pl), informacji biznesowych (np. giełdowych), a także porównywarki cen tanio.pl (m.tanio.pl). Dziennie Mini WP notuje blisko 700 tysięcy odsłon* _

*dane wewnętrzne WP

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także