Winna piractwa musi zapłacić 220 tys. dolarów

05.10.2007 09:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Recording Industry Association of America odniosła znaczący sukces w prowadzonej przez siebie kampanii przeciw osobom pobierającym z Internetu pliki muzyczne. Oskarżana przez RIAA Amerykanka Jammie Thomas została uznana przez sąd winną "kradzieży i udostępnienia w sieci P2P" 24 utworów, za co musi zapłacić grzywnę w wysokości 220 tys. dolarów.

Jammie Thomas została oskarżona przez RIAA o pobranie i udostępnienie w sieci P2P ( za pomocą programu Kazaa ) 24 plików muzycznych takich wytwórni jak Capitol Records, Sony BMG Music Entertainment i Warner. Wyrok zapadł w sądzie okręgowym Dystryktu Minnesota. Można powiedzieć, że pozwana i tak miała szczęście, gdyż sąd mógł orzec znacznie wyższą kwotę grzywny, sięgającą nawet 3,6 mln. dolarów. Thomas jest rdzenną Amerykanką, samotnie wychowującą dwójkę dzieci.

RIAA złożyła jak dotąd 20 tysięcy takich pozwów. Wyrok, który właśnie zapadł, sugeruje, że argumentacja przyjęta przez RIAA, która chce ograniczyć proceder wymiany plików przez Sieć, może znaleźć szersze uznanie sędziów. Kampania antypiracka, podjęta przez tę organizację, pochłonęła już miliony dolarów.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)