Windows Live Messenger 9 z nowym GUI

Windows Live Messenger 9 z nowym GUI

Windows Live Messenger 9 z nowym GUI
Źródło zdjęć: © Microsoft
10.08.2008 14:00, aktualizacja: 11.08.2008 09:04

Microsoft oficjalnie zamknął dostęp do program beta Windows Live Messenger 9 24 czerwca br. Od tej pory testerzy nie otrzymywali żadnych informacji odnośnie tego, co Microsoft chce nowego wprowadzić w nowej odsłonie aplikacji - pierwszy build WLM 9 posiadał tylko kilka zmian w stosunku do starszej wersji programu. Od momentu zamknięcia programu beta w witrynie Microsoft Connect testerzy, którzy zainstalowali aplikację mogą z niej korzystać nadal, niestety nie mają możliwości pobrania instalatora.

Zespół odpowiedzialny za rozwój programu podał nowe informacje na temat zmian w Windows Live Messenger 9. Najważniejsza z nich to nowy interfejs użytkownika opracowany przy użyciu technologii Windows Presentation Foundation ( WPF ), znanej z Windows Vista.

WPF to technologia wbudowana w Windows Vista oraz dostępna dla systemu Windows XP - w postaci odrębnego instalatora. Jest to graficzny subsystem środowiska .NET Framework 3.0, uważany przez wielu za bardzo spójny model programowania. Microsoft zdecydował się skorzystać z możliwości WPF ze względu na fakt, iż Yahoo! zaimplementowało już technologię w kolejną wersję własnego klienta. Gigant z Redmond oczywiście nie chcąc pozostać w tyle za konkurencją zdecydował się na podobny krok.

Microsoft po zebraniu ponad tysiąca opinii i przeczytaniu ponad 5 tysięcy postów umieszczonych w grupach dyskusyjnych, zadowolony z dotychczasowej współpracy testerów zamierza uruchomić program beta na nowo jeszcze w tym roku. Oczywiście do grona testerów zaproszone zostaną osoby, które brały udział w poprzednim programie beta WLM 9.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)