Windows 8 "łatwy do nauczenia się" według badań... Microsoftu

Windows 8 "łatwy do nauczenia się" według badań... Microsoftu

Windows 8 "łatwy do nauczenia się" według badań... Microsoftu
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
06.02.2013 14:00

System Windows 8 ma jedną wadę: jest zupełnie inny od poprzednika. Niezależnie, czy oceniamy ten system jako udany lub nie, wszyscy możemy zgodzić się z tym, że wymaga on dłuższej chwili, by nauczyć się jego obsługi. Zdaniem Microsoftu, nie jest to problem.

Od czasów Windows 9. na dobrą sprawę obsługa systemu Windows opierała się na tych samych zasadach. Kolejne wersje Windows, rzecz jasna, wprowadzały znaczną ilość usprawnień, ale sama natura obsługi systemu pozostawała niezmienna. Windows 8 wywraca wszystko do góry nogami i oczekuje od nas, że będziemy się od nowa uczyć jego obsługi. Czy nam się to udaje? Zdaniem Microsoftu, jak najbardziej.

- _ 50 procent użytkowników łapie podstawy w mniej niż pięć minut. Pierwszego dnia praktycznie każdy uruchamia aplikacje z nowego ekranu startowego, znajduje Pulpit i pasek boczny. Prawie połowa użytkowników odwiedza Sklep Windows już pierwszego dnia. Po dwóch tygodniach przeciętny użytkownik podwaja ilość przypiętych kafelków na ekranie startowym. Aktywne kafelki również spełniają swoje zadanie – do początku stycznia serwery Microsoftu dostarczyły 45 miliardów uaktualnień treści na kafelkach _ –. twierdzi Tami Reller, dyrektor ds. finansowych w firmie Microsoft.

Microsoft jak dotąd sprzedał 6. milionów licencji na Windows 8, a ze Sklepu Windows pobrano sto milionów gier i aplikacji.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Kronika CHIP-a: retusz fotografii kiedyś a dziś"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)