Windows 8 (a może Windows.next?) będzie..."kompletnie inny"?

Windows 8 (a może Windows.next?) będzie..."kompletnie inny"?

Windows 8 (a może Windows.next?) będzie..."kompletnie inny"?
11.02.2010 20:30, aktualizacja: 12.02.2010 09:08

Na blogu blogs.msdn.com pojawił się wpis dotyczący Windows 8. Wynika z niego m.in., że następny system Microsoftu będzie..."kompletnie inny".

Umieszczony na blogu wpis nosi tytuł "What?s in store for the next Windows.". Pojawił się on 31 stycznia i, co interesujące, szybko został usunięty. Zainteresowane nim osoby mogą go jednak wciąż znaleźć dzięki pamięci podręcznej Google

W tekście nie podano oczywiście żadnych konkretnych informacji na temat szykowanego przez Microsoft następcy "siódemki". Można w nim jednak znaleźć intrygujące wypowiedzi:

"_ Minimum, które ludzie mogą przyjąć za rzecz oczywistą, jest takie, że następna wersja systemu będzie czymś kompletnie innym od tego, czego ludzie zazwyczaj oczekują od systemu Windows. _"

Podczas prac wielu zespołów Microsoftu nad obrazem nowych "okienek" miały się też pojawić "_ tematy, które naprawdę odzwierciedlają to, czego ludzie szukali od lat i zmienią sposób patrzenia na komputer PC oraz sposób jego użytkowania. To jest przyszłość PC... _"

Z tekstu wynika również, że najnowsze dziecko Microsoftu niekoniecznie musi się nazywać Windows 8. Na pudełku z systemem równie dobrze może pojawić się napis...Windows.next.
Opierając się na powyższych wypowiedziach można dojść do wniosku, że nowy Windows będzie rewolucyjny. Warto dodać, że tę opinię podziela również John Mangelaars ( wiceprezes ds. konsumentów i usług internetowych w firmie Microsoft na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki ), który w udzielonym niedawno wywiadzie zasugerował wręcz, że "_ Windows 8 będzie szokujący _".

Niestety, jak już wspomnieliśmy, praktycznie nie są znane szczegóły dotyczące następnej wersji Windows. Z najnowszych informacji wynika jedynie, że powinna się ona pojawić w wersji RTM (released to manufacturing) 1 czerwca 2011 roku. Można też przypuszczać, że, w porównaniu do Windows 7, w "ósemce" jeszcze większą rolę odegra technologia multidotykowa.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)