Windows 7 opanował już prawie połowę komputerów

Windows 7 opanował już prawie połowę komputerów
Źródło zdjęć: © Microsoft

10.08.2011 13:59, aktual.: 10.08.2011 15:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows 7 z pewnością jest większym sukcesem od swojego poprzednika. Dowodzić ma tego badanie Gartnera, z którego wynika, że do końca bieżącego roku na 42 procent wszystkich komputerów PC będzie zainstalowany Windows 7.

Obraz
© (fot. Microsoft)

W grudniu 201. Windows 7 ma kontrolować imponujące 42 procent rynku. Co więcej, na 94 procentach komputerów wystawionych do sprzedaży w tym roku ma być preinstalowany właśnie te system. Gartner tłumaczy tak duże zainteresowanie systemem zwiększeniem budżetów korporacyjnych na działy IT w USA, Azji i Oceanii. Najwolniej nowy system będzie przyjmować Europa Zachodnia i Japonia, zwłaszcza ten drugi region z uwagi na kryzys ekonomiczny wywołany trzęsieniem ziemi.

A co z konkurencją? Mac OS ma kontrolować do końca roku 4,5 procent rynku, a do 201. roku ma mieć 5,2 procent. Linux ma wciąż mieć marginalne znaczenie „z uwagi na wysokie koszty migrowania aplikacji z Windows”. Chrome OS, Android i webOS mają nie mieć żadnego znaczenia na rynku komputerów. Tak przynajmniej twierdzi Gartner.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl:
"Windows 8 gotowy na kwiecień 2012 r.?"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)