Windows 7: każda wersja będzie działać na netbooku

Windows 7: każda wersja będzie działać na netbooku

04.02.2009 11:30, aktual.: 04.02.2009 12:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft poinformował, że wyda sześć wersji systemu Windows 7. I chociaż ich przeznaczenie będzie różne, to ma je łączyć jedna rzecz: wszystkie będzie można uruchomić na netbooku.

Według przedstawicieli firmy, wszystkie przygotowywane edycje mają mieć takie wymagania sprzętowe, aby można było je uruchomić na netbookach.

W ostatnim czasie netbooki stały się bardzo dochodową gałęzią rynku. Tylko w ubiegłym roku sprzedano ich 10 mln sztuk. Zaledwie 70% z nich posiadało preinstalowany system Windows, którym była wersja XP. Wszystko dlatego, że Vista miała zbyt duże wymagania sprzętowe, którym te małe komputery nie były w stanie sprostać. Właśnie ten fakt miał wpływ na mniejsze, niż się spodziewał Microsoft, wpływy generowane przez ten segment rynku.

Według różnych prognoz w tym roku nabywców ma znaleźć nawet 20 milionów netbooków. Zmusiło to Microsoft do zmiany swojej polityki odnośnie wymagań sprzętowych najnowszego systemu operacyjnego. Taka decyzja ma wpłynąć nie tylko na poprawę wizerunku firmy, ale również na wzrost udziału komputerów z preinstalowanym systemem Windows 7 w ogólnej liczbie sprzedanych netbooków. Jeśli tak się stanie, to niewątpliwie będzie to miało korzystny wpływ na zwiększenie przychodów Microsoftu.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (84)