Windows 10: po najnowszej aktualizacji nie można połączyć się z internetem. Co zrobić?

Strona głównaWindows 10: po najnowszej aktualizacji nie można połączyć się z internetem. Co zrobić?
12.12.2016 14:43
Windows 10: po najnowszej aktualizacji nie można połączyć się z internetem. Co zrobić?
Źródło zdjęć: © WP.PL

Niektórzy użytkownicy Windowsa 10 skarżą się na najnowszą aktualizację. Po jej zainstalowaniu pojawia się problem z połączeniem z internetem.

Najnowsza aktualizacja Windowsa 10 trochę namieszała. Popularnym błędem jest kłopot z połączeniem z siecią. Microsoft jest świadomy problemu i doradza, co należy zrobić, by go wyeliminować.

Na forum czytamy:

_Na chwilę obecną badamy przypadki, w których niektórzy klienci doświadczają trudności z połączeniem się z internetem. Zalecamy klientom ponowne uruchomienia komputera i w razie potrzeby wykonanie czynności z sekcji "Rozwiązywanie problemów z połączeniem sieciowym w systemie Windows 10”: https://support.microsoft.com/help/10741/windows-10-fix-network-connection-issues. _

Portal windowsreport.com donosi, że ta metoda jest najskuteczniejsza:

W polu wyszukiwania na pasku zadań wpisz ciąg Wiersz polecenia, naciśnij i przytrzymaj (lub kliknij prawym przyciskiem myszy) pozycję Wiersz polecenia, a następnie wybierz polecenie Uruchom jako administrator > Tak. W wierszu polecenia uruchom następujące polecenia we wskazanej kolejności, a następnie sprawdź, czy problem z połączeniem został rozwiązany:

  • Wpisz netsh winsock reset catalog i naciśnij enter
  • Wpisz netsh int ipv4 reset reset.log i naciśnij enter
  • Jeśli nadal internet nie będzie działał, wpisz pconfig /renew i naciśnij enter

Jeśli to nie pomoże, należy skorzystać z pozostałych podpowiedzi od Microsoftu.

Cóż, szkoda, że aplikacje, które miały pomagać, czasami szkodzą. Tym bardziej że nie jest to pierwsza łatka, która psuje, zamiast usprawniać.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (106)