Windows 10 - pierwsza wersja już dostępna

Windows 10 - pierwsza wersja już dostępna

Windows 10 - pierwsza wersja już dostępna
Źródło zdjęć: © Giznet.pl
02.10.2014 09:25

Prawdziwa gratka dla osób pragnących samodzielnie doświadczyć zmian, możliwości i niedociągnięć obecnych w testowym wariancie nowego systemu MS. Zgodnie ze złożonymi wczoraj obietnicami, gigant z Redmond udostępnił na swej stronie internetowej wersję Technical Preview nowego Windowsa 10.

Aby uzyskać dostęp do instalatora systemu należy zarejestrować się w programie Windows Insider, a następnie pobrać odpowiednią wersję pliku z tej strony internetowej. Z krótkiej, bo zaledwie trzypunktowej instrukcji opublikowanej przez firmę na windows.microsoft.com wynika, że kolejnym krokiem koniecznym do pomyślnego ukończenia procesu jest przeniesienie pliku ISO na nośnik instalacyjny, „taki jak dysk DVD lub dysk flash USB”. Po wykonaniu tych czynności, chętni muszą już tylko uruchomić setup.exe i postępować zgodnie z wytycznymi aplikacji. Poniżej minimalne wymagania, które musi spełniać urządzenie kontrolowane przez Windowsa 10 w wersji Technical Preview:

Procesor: 1 GHz lub szybszy
Pamięć RAM: 1 gigabajt (GB) (architektura 32-bitowa) lub 2 GB (architektura 64-bitowa)
Wolne miejsce na twardym dysku: 16 GB
Karta graficzna: urządzenie graficzne Microsoft DirectX 9 ze sterownikiem WDDM
Konto Microsoft i dostęp do Internetu

Tak jak ma to miejsce przy okazji każdej premiery testowych wariantów systemu, Microsoft przestrzega, że jest on dedykowany świadomym i doświadczonym użytkownikom komputerów, posiadającym umiejętności niezbędne do poradzenia sobie z kłopotami wynikającymi z ewentualnych błędów systemu. Ponadto, przedstawiciele giganta radzą, by nie instalować tej wersji OS-u na urządzeniach codziennego użytku.

Wersja Technical Preview Windowsa 10 będzie do ważna do 15 kwietnia 2015 roku. Przed pobraniem warto zapoznać się z broszurą opublikowaną na oficjalnej stronie Microsoftu.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (152)