Windows 10 jednak płatny?

Windows 10 jednak płatny?

Windows 10 jednak płatny?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
02.02.2015 09:50, aktualizacja: 02.02.2015 11:34

System operacyjny Windows 10 będzie darmową aktualizacją dla wszystkich posiadaczy Windows 7 lub nowszych? ale nie dla wszystkich, jak właśnie ogłosił Microsoft. Użytkownicy korporacyjni będą musieli zapłacić.

*System operacyjny Windows 10 miał być darmową aktualizacją dla wszystkich posiadaczy Windows 7 lub nowszych. Jak właśnie ogłosił Microsoft, z pewnymi wyjątkami. *

Windows 10 otrzymasz za darmo jako darmową aktualizację jeśli nie korzystasz z wersji Enterprise systemu operacyjnego Microsoftu. Użytkownicy tej dystrybucji będą nadal otrzymywać aktualizacje dla istniejących systemów oraz będą mogły zaopatrzyć się w Windows 10 w późniejszym terminie.

Co więcej, Windows 10 Enterprise będzie wolniej aktualizowany od innych wersji tego systemu. Wszystkie aktualizacje dla korporacyjnej wersji systemu Microsoftu będą dłużej testowane i sprawdzane z uwagi na wyższe wymagania wobec zgodności z istniejącym sprzętem i oprogramowaniem, jakie stawiają duże firmy.

Dodatkowo, administratorzy będą mogli decydować o tym, które aktualizacje systemu Windows 10 mają pobierać, a które mają być pomijane. Dodatkowo, będą oni mogli decydować między dwoma programami aktualizacyjnymi. Pierwszy z nich, LTS, nie będzie uwzględniał nowych funkcji przeznaczonych głównie dla konsumentów. Drugi będzie otrzymywał wszystkie nowości, ale jak wspominaliśmy wyżej, w późniejszym terminie.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Windows 10 nie będzie darmowy dla wszystkich

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)