Wii wciąż na czele sprzedaży konsol

Wii wciąż na czele sprzedaży konsol

Wii wciąż na czele sprzedaży konsol
12.02.2009 19:01, aktualizacja: 13.02.2009 11:34

Według firmy analitycznej NPD ostatnie dwa miesiące 2008 roku były udane dla producentów konsol wideo. Sprzedaż takich urządzeń była w listopadzie o 10%, a w grudniu o 2% wyższa niż w analogicznym okresie 2007 roku. Tradycyjnie już, najbardziej popularną konsolą była Nintendo Wii. Microsoftowi nie pomogła obniżka ceny Xboksa 360, którego sprzedaż była niewiele wyższa, niż rok wcześniej. Największym przegranym okazało się jednak Sony PlayStatation 3.

Według NPD niekwestionowanym liderem w sprzedaży konsol okazało się Nintendo. W całym ubiegłym roku firma ta sprzedała 10,17. mln swoich urządzeń odnotowując najwyższy poziom sprzedaży każdego miesiąca. Na drugim miejscu znalazł się Microsoft ze swoim Xboksem 360, którego cena została obniżona w trzecim kwartale. Miało to wpływ na jego sprzedaż w czwartym kwartale, co pomogło osiągnąć całoroczny wynik na poziomie 4,735 mln sztuk. Na ostatnim miejscu wśród konsol nowej generacji znalazło się Sony ze swoim PlayStation 3. Wyraźnie widać, że konsola ta nie radzi sobie na rynku, czego wynikiem jest sprzedaż za ubiegły rok na poziomie zaledwie 3,544 mln sztuk.
Firma analityczna NPD twierdzi, że na taki wynik sprzedaży poszczególnych producentów miała niewątpliwie wpływ m.in. obecna sytuacja ekonomiczna. Również i spadek cen urządzeń, co widać wyraźnie na przykładzie Xboksa 360. była tym, co przekonało wielu klientów o wyborze tej, a nie innej platformy rozrywkowej. Jednak tym, co w rzeczywistości zadecydowało o popularności danej konsoli, była ilość oraz jakość dostępnych dla niej gier.
Tytuły na konsolę Nintendo znalazły się na czterech pierwszych miejscach rocznego zestawienia najlepiej sprzedających się gier konsolowych - ich sprzedaż osiągnęła 18,98 mln sztuk. Na miejscach 5 - 7 oraz na pozycji 9. uplasowały się tytuły przeznaczone na konsolę Microsoftu. Sprzedano ich 10,24 mln sztuk. W rankingu - na miejscu 8. - znalazł się jeden tytuł dla urządzenia produkcji Sony, którego wynik sprzedaży to zaledwie 1,89 mln sztuk.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (100)