Wiemy, jak będzie wyglądał pierwszy smartfon z procesorem Intela

Wiemy, jak będzie wyglądał pierwszy smartfon z procesorem Intela

Wiemy, jak będzie wyglądał pierwszy smartfon z procesorem Intela
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
21.12.2011 13:46, aktualizacja: 21.12.2011 14:05

Wydawać by się mogło, że żadna pora nie jest zła by dołączyć do walki o rynek mobilnych procesorów dla smartfonów i tabletów. Intel musi myśleć podobnie, bo oto zaprezentował swój pierwszy, bardzo ciekawie zapowiadający się telefon i tablet z różnymi wersjami systemu Android.

Ekipa serwisu Technology Review miała okazję rzucić okiem na szkice referencyjne Intela będące wytycznymi (czy może bardziej - wskazówkami) dla producentów smartfonów chcących tworzyć swoje urządzenia z bebechami Intela w środku. To właśnie z ich pomocą Intel ma zamiar powalczyć o kawałek tortu mobilnych procesorów dla Androida, rynek do tej zdominowany przez angielski ARM.

Technology Review mogło nie tylko obejrzeć wyrenderowane obrazy, lecz również wziąć do ręki dwa pierwsze gadżety wyposażone w 32nm układ scalony Intela o nazwie Medfield. Pierwszym urządzeniem z Androidem na pokładzie był smartfon wielkością przypominający iPhona i działający na Pierniczku, drugim zaś tablet o grubości iPada 2 i z Lodową Kanapką na pokładzie.

Odczucia dziennikarzy były jak najbardziej pozytywne. Wyposażony w MedFielda smartfon był w stanie stumieniować filmy w jakości Blu-Ray na ekran telewizora i pozwalał na płynne surfowanie w sieci i korzystanie z aplikacji. Kopa dostał również aparat w telefonie, który umożliwia robienie ośmiogigapikselowych zdjęć z częstotliwością 1. klatek na sekundę.

Wspomniany tablet mógł się pochwalić nieco większym niż w iPadzie 2 ekranem i niespotykaną do tej pory wśród tabletów z Androidem przyjemnością użytkowania. Brzmi obiecująco. Więcej informacji o urządzeniach wykorzystujących Medfield Intela poznamy "w pierwszej połowie 201. roku".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)