Wielkie święto gier we Wrocławiu - Hall of Games 2014!

Wielkie święto gier we Wrocławiu - Hall of Games 2014!

Wielkie święto gier we Wrocławiu - Hall of Games 2014!
Źródło zdjęć: © Studio Zahora
10.11.2014 00:01, aktualizacja: 12.11.2014 12:06

Już w dniach 14 - 16.11.2014 we wrocławskiej Hali Stulecia odbędzie się pierwsza edycja targów gier komputerowych Hall of Games 2014.

Na HoG będzie także CDP.pl z planszówkami i grami figurkowymi ze swojej oferty (Winning Moves i WarZone). Tytuły będą dostępne na stoisku sklepu Feniks z Wrocławia, który przeprowadzi miniturnieje i prezentacje Magic: the Gathering.

Nie zabraknie Tequilla Games z Earthcore: Shattered Elements, Wheel Stand Pro z Forza Motorsport Polska, PCC z silnikami do produkcji gier i Ski Trainer czyli nowatorskiego kontrolera do gier narciarskich. Sentymentalny powrót do przeszłości zapewni Retrogralnia ze starymi konsolami prezentującymi kultowe produkcje sprzed lat. Salon Kreatywny oraz Centrum Poznawcze Hali Stulecia zapewnią interaktywną strefę dla dzieci z warsztatami i zabawami z użyciem klocków LEGO.

Obraz
© Retrogralnia na Hall of Games

Dla wszystkich osób pragnących poznać świat produkcji i wydawania gier od kuchni, przygotowano interesujący cykl wykładów o gamedevie. W trakcie paneli dyskusyjnych będzie można zasięgnąć opinii znanych specjalistów z branży, m.in. Macieja Miąsika, Michała Oracza, Marka Ziemaka czy Macieja Zasady. Dla osób poszukających bardziej praktycznych wydarzeń zostaną zorganizowane liczne warsztaty poświęcone różnym aspektom przemysłu gamingowego. Warsztaty prowadzone będą przez takich praktyków jak Konrad Czernik, Andrzej Koloska, ale także Aleksandra Tora, czyli Shapii –. utytułowana polska cosplayerka, która poprowadzi warsztaty poświęcone tworzeniu cosplayowych kostiumów.

Organizatorzy zadbali również o zaspokojenie potrzeb publiczności zainteresowanej aspektami psychologicznymi w grach. Tego typu tematyka będzie poruszana w trakcie piątkowej konferencji naukowej. IBE przedstawi wyniki badania panelowego nad wpływem gier na życie dzieci w wieku szkolnym, widzowie będą mogli m.in. poznać rolę gier planszowych w rozwoju funkcji poznawczych mózgu oraz zdolności społecznych, a także to w jaki sposób niezależne gry wideo uczą graczy empatii i tolerancji na tematy tzw. trudne (na przykładzie wybranych gier).

Dodatkowe atrakcje specjalne to m.in. turniej NETRUNNER, turnieje e-sportowe na dużym ekranie z komentarzem profesjonalnych komentatorów (Starcraft 2 i Hearthstone, League of Legends, Dota 2. Tekken TAG Torunament, Fifa 14, zawody Forza Horizon i Forza Motorsport 5) i konkurs Cosplay.

Obraz

Dla fanów gier planszowych została stworzona specjalna, oddzielna strefa o powierzchni 1000m2. W strefie znajdzie się potężna wypożyczalnia gier (ponad 400 pudełek) i duży gamesroom, a w nim wolontariusze, którzy wyjaśnią i udzielą rady każdemu uczestnikowi. Nie zabraknie atrakcji związanych z grami figurkowymi. Będzie można nauczyć się grać, malować i nawet mimo braku doświadczenia, wziąć udział w turniejach dla początkujących. Nie lada gratką będzie 50 trudno dostępnych tytułów przywiezionych prosto z tegorocznych targów SPIEL w Essen. Wśród nich dostępne do grania będą m.in. Greed - najnowsza gra Donalda X. Vaccarino, znanego polskim graczom między innymi z bestsellera - Dominion, i Królestwa w Budowie. Czy też Patchwork - najnowsza gra Uwe Rosenberga, znanego w Polsce dzięki Agricoli, La Havre czy lżejszym Fasolkom.

W trakcie imprezy odbędzie się premiera „Gry o Wrocławiu”. To ciekawa inicjatywa mająca na celu promocję miasta Wrocław za pomocą gry. Dzieło studentów z Politechniki Wrocławskiej zobaczymy właśnie na HoG 2014. Kolejne informacje już wkrótce!

Czas: 14-16.11.2014 r.
Miejsce: *Hala Stulecia, Wrocław
*
Wstęp:
bilety w cenie od 8 PLN, dla dzieci poniżej 6 roku życia wstęp bezpłatny. Bilety dostępne w sieci sprzedaży ebilet.pl oraz w kasach w dniu wydarzenia.
Więcej informacji: www.hallofgames.pl oraz https://www.facebook.com/hallofgamesPL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)