Wielkie święto gier i rozrywki elektronicznej na Dolnym Śląsku! Hall of Games w Hali Stulecia

Wielkie święto gier i rozrywki elektronicznej na Dolnym Śląsku! Hall of Games w Hali Stulecia

Wielkie święto gier i rozrywki elektronicznej na Dolnym Śląsku! Hall of Games w Hali Stulecia
Źródło zdjęć: © Studio Zahora
03.11.2014 00:02, aktualizacja: 03.11.2014 15:49

Hall of Games to pierwsza tak duża impreza poświęcona branży rozrywki elektronicznej i grom na Dolnym Śląsku. To wyjątkowe wydarzenie skupi w jednym miejscu największych producentów, wydawców oraz dystrybutorów gier wideo i oprogramowania. Impreza odbędzie się w Hali Stulecia, czyli jednym z najlepiej przystosowanych do takich imprez obiektów w kraju.

Na imprezie nie zabraknie nowinek technologicznych, sprzętu i akcesoriów gamingowych. Dodatkową atrakcją będą panele dyskusyjne z ludźmi z branży gier, turnieje e-sportowę (m.in. League of Legends), konkursy oraz jeden z największych zlotów fanów gier planszowych w Polsce. Na Hall of Games pojawią się także cieszący się największą popularnością publiczności najważniejsi polscy Cosplayerzy, w tym Shappi.

Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla najmłodszych oraz dla ich rodziców w strefie dziecięcej, gdzie maluchy będą mogły wziąć udział w warsztatach kreatywnych, m.in. z wykorzystaniem klocków LEGO, a w strefie Retro bardziej doświadczeni gracze będą mogli pograć na sprzętach sprzed lat, wspominając początki gamingu w Polsce.

Czy warto odwiedzić Hall of Games? Tak! Impreza przeznaczona jest dla wszystkich fanów gier, sprzętu i fantastyki z całej Polski. Hall of Games to impreza transpokoleniowa.

Co można będzie zobaczyć podczas Hall of Games?

Na głównej scenie zamontowany będzie ekran o powierzchni 60. m2, na którym odbywać się będą prezentacje najnowszych produkcji najważniejszych polskich producentów gier wideo. To całodzienne show z wizualizacjami na kopule Hali Stulecia (videomapping). Obok tego prowadzone będą panele dyskusyjne z najbardziej doświadczonymi twórcami gier w Polsce. Będzie można również wziąć udział w widowiskowym konkursie Cosplay – czyli w rywalizacji profesjonalnych stylizacji na postaci fantasy. Nie zabraknie oczywiście pokazów najnowszych trailerów z gier, turnieju e-sportowego League of Legends oraz licznych konkursów z atrakcyjnymi nagrodami.

Na płycie Hali Stulecia oraz w jej kuluarach będą dostępne stoiska producentów oprogramowania i sprzętu. W tym miejscu każdy będzie miał możliwość zagrania w demo gier będących jeszcze w produkcji (np. Dying Light, Hellraid i inne). To właśnie we wrocławskiej Hali Stulecia odbędzie również pierwszy na świecie pokaz hands-on Hellraida!!

Obraz
© (fot. Techland)

Również na płycie odbywać się będą turnieje e-sportowe –. 3 strefy – 100 stanowisk do grania jednocześnie! (Starcraft, DOTA2), a także strefa „Retrogralnia” gdzie ustawione będą stare odrestaurowane konsole z oldschoolowymi grami. Tuż obok, w budynku Wrocławskiego Centrum Kongresowego zlokalizowana będzie strefa gier planszowych. Znajdzie się tam olbrzymia wypożyczalnia gier planszowych z ponad 400 tytułami, gamesroom z obsługą wolontariuszy. Co ciekawe dostępne będą także gry figurkowe. Dzięki Stowarzyszeniu Klub Koloseum goście strefy planszówkowej będą mogli zapoznać się z nowościami przywiezionymi prosto z Międzynarodowych Targów Gier Planszowych.

Dlaczego Hala Stulecia we Wrocławiu?

Hala Stulecia to obiekt wyjątkowy pod względem konstrukcyjnym ale również ze względu na innowacyjny sposób jego budowy. Jest budowlą wielofunkcyjną, umożliwiającą dowolną aranżację wnętrza, co jest szczególnie ważne podczas prezentacji produktów firm opierających swoją działalność na procesie twórczego myślenia. Nawiązuje jednocześnie do nietuzinkowych i kreatywnych metod tworzenia, które przecież są podstawą gier wideo, gier planszowych i nowinek technologicznych. Ciężko znaleźć jakikolwiek inny obiekt w Polsce, który oferowałby aż tyle.

Wrocław to polska „Dolina Krzemowa”. We Wrocławiu swoje siedziby mają największe filmy z branży IT –. IBM, Techland, Google, Opera Software, DOLBY, Nokia i wiele innych. Wrocław to miasto otwarte na zagranicznych gości ze względu na lokalizację, ale przede wszystkim na prawdziwie europejski charakter. Wreszcie - Wrocław to kulturowy tygiel, w którym na bazie przekazywanych z pokolenia na pokolenie doświadczeń mieszają się najnowocześniejsze myśli technologiczne.

Kiedy i gdzie?

Impreza odbędzie się w dniach 14–16.11.201. w Hali Stulecia we Wrocławiu, przy ul. Wystawowej 1. Każdego dnia wszystkie atrakcje rozpoczynają się o godzinie 10:00 i trwają przez cały dzień.

Ceny biletów:

Karnet na 3 dni (tylko przedsprzedaż w sieci e-bilet):
Normalny: 35 zł
Ulgowy: 2. zł.

Sprzedaż biletów w dniach wydarzenia
(kasy przy wejściach na teren Targów)
• bilet jednorazowy normalny 15 zł/os.
• bilet ulgowy jednorazowy 10 zł/os.
• bilet rodzinny jednorazowy 12 zł/os (min. 3 osoby w tym jedno dziecko)
•. bilet szkolny jednorazowy 8 zł/os

Więcej informacji na stronie http://hallofgames.pl oraz na Facebooku:https://www.facebook.com/hallofgamesPL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)