Wielkanoc 2020. Wielka Sobota - gdzie i kiedy oglądać msze online

Wielkanoc 2020. Wielka Sobota - gdzie i kiedy oglądać msze online
Źródło zdjęć: © PAP/EPA

11.04.2020 08:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wielka Sobota to wyjątkowy dzień w trakcie całego Triduum Paschalnego, ale zw względu na epidemię koronawirusa wierni będą mogli w niej uczestniczyć przede wszystkim za pośrednictwem internetu lub telewizji.

Wielka Sobota poprzedza święto Zmartwychwstania i w tradycji rzymskokatolickiej jest dniem wyciszenia i oczekiwania na powrót Jezusa Chrystusa. Tego dnia w Kościołach nie rozdaje się eucharystii, ale można skorzystać z sakramentu pokuty, co w tym roku będzie utrudnione ze względu na brak pozwolenia przez Kościół na przeprowadzanie spowiedzi online.

To właśnie w Wielką Sobotę również tradycyjnie święci się pokarmy na stół wielkanocny i mimo trwającej epidemii koronawirusa w Polsce będzie możliwe poświęcenie pokarmów w domach. Również bez wychodzenia z domu będzie można wziąć udział we mszy świętej online. Oto wybrane z nich:

  • 18:00 – Msza Wigilii Paschalnej w Sanktuarium na Jasnej Górze będzie transmitowana w TVP 3
  • 20:00 - Liturgia Męki Pańskiej w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chciciela na Starym Mieście w Warszawie transmitowana będzie w serwisie YouTube
  • 20:20 – Orędzie Wielkanocne abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski będzie transmitowane w TVP 1
  • 21:00 – Liturgia Wigilii Paschalnej z Bazyliki św. Piotra w Watykanie będzie transmitowana w TV Trwam i Radiu Maryja

We mszach możecie również uczestniczyć za pośrednictwem aplikacji "Msza Online"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)