Trwa ładowanie...
d3zqose

Wielkanoc 2020 na Youtube'ie. Msze i koncert Andrei Bocellego online z powodu pandemii koronawirusa

Wielkanoc 2020 będzie z powodu pandemii koronawirusa całkowicie inna niż we wszystkich poprzednich latach. Jednak wiele organizacyjni religijnych, artystów i duchownych stara się wyjść naprzeciw potrzebom wierzących i pomóc im poprzez sieć przeżyć duchowo ten czas.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wielkanoc 2020 - msze online.
Wielkanoc 2020 - msze online. (iStock.com)
d3zqose

Z pomocą przychodzi m.in. kanał Wiadomości Watykańskich w serwisie YouTube, gdzie Watykan transmituje na żywo nabożeństwa Wielkiego Tygodnia z Bazyliki Świętego Piotra, w tym uroczystą mszę w Niedzielę Wielkanocną o godz. 11:00 i błogosławieństwo Urbi et Orbi.

Także wiele polskich kościołów prowadzi już swoje transmisje. W Wielki Piątek, Wielką Sobotę i Niedzielę Wielkanocną będzie można uczestniczyć w liturgiach transmitowanych m.in. przez Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze, Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej, Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, Archidiecezji warszawskiej czy Świątyni Opatrzności Bożej i Parafii św. Dominika w Warszawie.

Pełna lista mszy online znajduje się na stronie Episkopatu Polski, który zachęca także do brania udziału w akcji: #Krzyz, #Swieconka, #Wielkanoc. Pod tymi hasztagami w Wielki Piątek, Wielką Sobotę i Niedzielę Wielkanocną internauci będą publikowali materiały związane z Triduum Paschalnym.

Czytaj też: Spowiedź online. Alternatywa, której mi bardzo zabrakło [KOMENTARZ]

d3zqose

Wielkanoc 2020 - koncert Andrea Bocellego na żywo w Niedzielę Wielkanocną

W niedzielę 12 kwietnia o godzinie 19:00 serwis YouTube pokaże na żywo koncert słynnego włoskiego tenora Andrei Bocelliego, który wystąpi solo w historycznej Katedrze Duomo w Mediolanie we Włoszech. Będzie to oczywiście występ bez udziału publiczności. Wydarzenie ma być przesłaniem nadziei dla Włoch i całego świata.

Koncert będzie można obejrzeć na oficjalnym kanale artysty.

Wielkanoc 2020 - twórcy z serwisu YouTube przychodzą z pomocą duchową

d3zqose

Niedawno uruchomiony został specjalny kanał YouTube Polska, na którym portal umieszcza tematyczne playlisty.

W tym tygodniu pojawi się również playlista "Rozwijaj się duchowo #zemną", na której będzie można znaleźć filmy z kanałów takich jak: Langusta na palmie, dominikanie.pl czy Maskacjusz TV. Ich twórcy dzielą się tam m.in. rekolekcje, biblijne komentarze, konferencje czy homilie.

Czytaj też: Wielkanoc 2020. Wielki Czwartek - gdzie i kiedy oglądać msze online

d3zqose

Podziel się opinią

Share

d3zqose

d3zqose
Więcej tematów