"Wielka wsypa" hackerów używających Zeusa

"Wielka wsypa" hackerów używających Zeusa05.10.2010 10:17
"Wielka wsypa" hackerów używających Zeusa
Źródło zdjęć: © Image Source/Thinkstock

Ukraińska policja współdziałając z FBI, brytyjską Metropolitan Police Service i policją holenderską aresztowała 5 przywódców gangów kradnących pieniądze z kont w USA i Europie Zachodniej, przy użyciu trojana Zeus, piorących je i przesyłających na Ukrainę

Ukraińska policja współdziałając z FBI, brytyjską Metropolitan Police Service i policją holenderską aresztowała 5 przywódców gangów kradnących pieniądze z kont w USA i Europie Zachodniej, przy użyciu trojana Zeus, piorących je i przesyłających na Ukrainę - poinformowały agencje prasowe i portale informatyczne.

Aresztowanie dotyczyło przywódców siatki, która w czasie ostatnich kilku lat wykradła 7. mln USD z kont małych firm w USA, podsyłając do ich sieci trojana Zeus.

288769725327292563
Źródło zdjęć: © (fot. Image Source/Thinkstock)

Ten zaawansowany trojan, określany jako "pierwszy trojan bankowy na świecie", służył do kradzieży danych dotyczących kont, haseł, kart kredytowych i PIN-ów do kart. Wspomagał go w tym wbudowany keylogger notujący znaki wpisywane na klawiaturze. Zeus wysyłał następnie zdobyte dane na określony serwer i hackerzy okradali konta firm bądź organizacji. Dla wielu z nich kradzież ta była początkiem upadku - pisze agencja AP.

15 lat Wirtualnej Polski!

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)