Wielka Brytania: Wikipedia ocenzurowana

Wielka Brytania: Wikipedia ocenzurowana

Wielka Brytania: Wikipedia ocenzurowana
Źródło zdjęć: © Wikipedia
08.12.2008 11:00, aktualizacja: 08.12.2008 12:08

Wielu fanów grupy The Scorpions nie kryło swojego wzburzenia, gdy brytyjscy dostawcy internetowi zablokowali stronę opisującą jeden z albumów zespołu. Na okładce płyty znajduje się zdjęcie nagiej dziewczynki siedzącej za rozbitą szybą.

W ostatnim czasie brytyjski oddział Internet Watch Foundation rozpoczął kontrolowanie zawartości encyklopedii Wikipedia na Wyspach Brytyjskich. Pierwsze efekty widać już teraz. Zablokowany został dostęp do strony opisującej jedną z płyt zespołu The Scorpions, Virgin Killer.

Powód? Na okładce albumu znajduje się zdjęcie nagiej dziewczynki siedzącej za rozbitą szybą. Organizacja, mająca za zadanie przeciwdziałać pornografii dziecięcej ukazującej się w sieci, zdecydowała że fotografia ta nie może być publikowana w serwisie Wikipedia. Zablokowano więc całą stronę przedstawiającą album.

Internet Watch Foundation tłumaczy, że cala sprawa została przedyskutowana z przedstawicielami brytyjskiej policji. Zgłoszono więc odpowiedni wniosek do krajowych dostawców Internetu, a ci zablokowali "kontrowersyjną" stronę. Specjaliści szacują, że ze strony nie może korzystać około 95% mieszkańców Wysp Brytyjskich.

Sprawa jest o tyle dziwna, że sprzedaż płyty Virgin Killer jest w Wielkiej Brytanii nadal możliwa. Co więcej, okładka albumu powstała aż... 32 lata temu.

Zainteresowanych wyglądem płyty zapraszamy na oficjalną stronę zespołu The Scorpions - http://www.the-scorpions.com/english/discography/records/virgin_killer.asp.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)