Wielka Brytania: nauczyciel zwolniony ze szkoły. Powód: był gwiazdą YouTube'a

Wielka Brytania: nauczyciel zwolniony ze szkoły. Powód: był gwiazdą YouTube'a

Wielka Brytania: nauczyciel zwolniony ze szkoły. Powód: był gwiazdą YouTube'a
Źródło zdjęć: © The Sun
Arkadiusz Stando
08.08.2019 15:59

Nauczyciel w szkole podstawowej został zwolniony z pracy. Okazał się być wieloletnią gwiazdą YouTube'a, a konkretniej bardzo wulgarnym raperem. W tekstach jego piosenek padały słowa, których nie wypada używać nauczycielowi.

Christian Webb okazał się być nie tylko nauczycielem, ale też YouTube'owym raperem, kryjącym się pod pseudonimem MC Devvo. I chociaż jego produkcjom bliżej do miana satyry, niż ulicznej pieśni, to dyrektor szkoły podstawowej Thorn King Edwards w Doncaster, postanowił zwolnić Webba.

Pierwsze filmiki Mc Devvo pojawiły się prawie 15 lat temu - w 2005 roku, a dopiero kilka miesięcy temu ktoś odkrył jego prawdziwą tożsamość. I mimo, że Webb od dawna nie tworzy już filmików, a był całkowicie oddany pracy nauczyciela, został zwolniony.

W rozmowie z The Sun, rodzice uczniów, których wychowywał Webb mówili: "Był w porządku, ale nikt nie chce, aby Ali G uczył jego dziecko". Padły też komentarze typu "dzieci nie rozumieją, że to jest satyra, mogą to brać na poważnie". Sam Webb nie chciał komentować sprawy.

Do dziś w serwisie YouTube znajdziecie masę filmików z Mc Devvo w roli głównej. Większość jego satyrycznych utworów przepełniona jest przekleństwami, historiami o braniu narkotyków, czy obijaniu czyichś dziewczyn. Jednakże, czy takich samych treści dzieci nie zobaczą w telewizji, na portalach społecznościowych, czy w innych filmikach na YouTube? Wielu Brytyjczyków uważa, że Webb został niesłusznie zwolniony.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)