Wielka bitwa flagowców - który robi najlepsze zdjęcia?

Wielka bitwa flagowców - który robi najlepsze zdjęcia?

Wielka bitwa flagowców - który robi najlepsze zdjęcia?
Źródło zdjęć: © YouTube / LG Mobile Global
07.10.2016 14:24, aktualizacja: 07.10.2016 17:45

Sprowadziliśmy 5 flagowych smartfonów różnych firm. Wszystko w jednym celu: sprawdzić, który z nich robi najlepsze zdjęcia. Testowaliśmy je na domyślnych ustawieniach w różnych warunkach - w ciemnościach, w złym oświetleniu, na wysokościach. Jak wyszło? Przekonajcie się sami.

*Sprowadziliśmy pięć flagowych smartfonów różnych firm. Wszystko w jednym celu: ustalić, który z nich robi najlepsze zdjęcia. Testowaliśmy je na domyślnych ustawieniach w różnych warunkach - w ciemnościach, w złym oświetleniu, na wysokościach. Jak wyszło? Przekonajcie się sami. *

iPhone 7. Sony Xperia XZ, Samsung Galaxy S7, LG G5 oraz Huawei P9 Plus - to te urządzenia sprawdzaliśmy pod kątem aparatu. Większość z nich jest od dawna na rynku, nie zajmowaliśmy się więc czasem życia na baterii ani wydajnością, skupiliśmy się wyłącznie na możliwościach fotograficznych.

Bylibyśmy naprawdę zdziwieni, gdyby flagowce robiły słabe zdjęcia. Któryś jednak musi być najlepszy. Zanim przejdziemy do werdyktu, sprawdźmy, jak wypada porównanie specyfikacji aparatów. No i samych zdjęć.

Samsung Galaxy S7 - aparat główny 1. Mpix, f/1.7, 5 Mpix z przodu;

LG G5 - aparat główny 1. Mpix, f/1.8, 8 Mpix (szerokokątny, kąt widzenia 135 stopni, f/2.4), kamera przednia ma 8 Mpix;
Sony Xperia XZ - aparat główny 2. Mpix, f/2.0, z przodu 13 Mpix;

Huawei P9 Plus - aparat główny 1. Mpix, f/2.2, przedni 8 Mpix;

*iPhone 7 *- aparat główny 1. Mpix, f/1.8, przedni 7 Mpix.

Zdjęcia uszeregowaliśmy według różnych kategorii. Żadne z nich nie było poprawiane ani w żaden sposób edytowane. Aby fotografię powiększyć, należy w nią kliknąć.

[

Obraz

Sony Xperia XZ (fot. WP) ]( http://i.wp.pl/a/f/jpeg/37056/stare_miasto_sony.jpeg )

Obraz
© Huawei P9 Plus (fot. WP)

[

Obraz

Sony Xperia XZ (fot. WP) ]( http://i.wp.pl/a/f/jpeg/37056/selfie_sony_.jpeg )

Obraz
© Huawei P9 Plus (fot. WP)

[

Obraz
Obraz
© Huawei P9 Plus (fot. WP)
Obraz

Sony Xperia XZ (fot. WP) Werdykt Zdjęcia wykonane Samsungiem Galaxy S7 i ]( http://i.wp.pl/a/f/jpeg/37056/noc_sony_xperia_xz.jpeg )Zdjęcia wykonane Samsungiem Galaxy S7 i LG G5 wypadają najlepiej - i w dobrych, i w złych warunkach oświetleniowych. Ale też najbardziej poprawiają rzeczywistość - doświetlają zdjęcia tak bardzo, że często kolory nie są takie same jak w rzeczywistości. Nie są to różnice drastyczne, ot, beżowa w rzeczywistości ściana nagle na zdjęciu staje się biała.

Zdjęcia wykonane iPhone'em 7 są najbardziej realistyczne i nieprzekoloryzowane. Widać to zwłaszcza w gorszych warunkach - gdy Samsung i LG poprawiają rzeczywistość, iPhone oddaje ją w miarę realistycznie, choć czasem pojawiają się szumy lub zdarza mu się zgubić ostrość. Podobnie jest z modelem Huawei P9 Plus. Co zaskakujące, Xperia XZ nie wypadła najlepiej w najtrudniejszym teście - zdjęć w ciemności. Ten smartfon robi za to bardzo dobre zdjęcia osób w ruchu i w dobrym świetle.

Wnioski są jasne - w tej generacji flagowców najlepsze zdjęcia robią Samsung Galaxy S7 i LG G5. Nawet mimo tego, że czasem na siłę poprawiają rzeczywistość.

_ js _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)