Wiedźmin. Zaskakująca reakcja fanów wiedźmińskiej sagi

Wiedźmin. Zaskakująca reakcja fanów wiedźmińskiej sagi

Wiedźmin. Zaskakująca reakcja fanów wiedźmińskiej sagi
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
21.12.2019 15:06, aktualizacja: 23.12.2019 14:48

Fani prozy Sapkowskiego oceniają pierwszy sezon serialu Netflixa odmiennie niż krytycy. Podczas gdy ci drudzy zrecenzowali "Wiedźmina", jako co najwyżej średnio udaną próbę wypełnienia luki po "Grze o Tron", miłośnicy uniwersum reagują dużo pozytywniej. I mają innego aktorskiego faworyta.

Na facebookowej grupie o nazwie "Jak będzie w Kaer Morhen", która skupia fanów wiedźmińskiej sagi, po obejrzeniu pierwszych odcinków dominują raczej pozytywne (choć nie bezkrytyczne) opinie.

– Co prawda jestem dopiero w połowie, ale oglądam z zaciekawieniem. Pozytywne odczucia, a rzeź w Blaviken sprawiła, że nieintencjonalnie wydałem okrzyk zadowolenia – pisze jeden z grupowiczów.

Entuzjazm jest przeplatany bardziej stonowanymi ocenami.

– Mocne 6/10, szału nie robi, ale można obejrzeć do obiadu – brzmi inna opinia.

W ankiecie, w której członkowie grupy odpowiadali, jak oceniają netflixowego Wiedźmina po pierwszych odcinkach, zdecydowana większość zaznaczyła odpowiedź "zaje* * * ".

Na drugim miejscu znalazło się "bez szału, ale ujdzie".

Nie Cavill, a… Batey

Jeśli chodzi o wrażenia pod względem aktorskim, to w przeciwieństwie do opinii krytyków, którzy wychwalają Cavilla, największe pochlebstwa wśród fanów zgrania Joey Batey.

– Joey Batey to będzie największy wygrany tego serialu, uwielbiam tego Jaskra – brzmi post grupowicza. Wtórują mu inni, mówiąc, że Batey to "idealny Jaskier", "Jaskier genialny" i jego rola to "naprawdę świetna robota"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)