Wiedźmin 3 przesunięty na 19 maja!

Wiedźmin 3 przesunięty na 19 maja!

Wiedźmin 3 przesunięty na 19 maja!
Źródło zdjęć: © CD Projekt RED
08.12.2014 17:51, aktualizacja: 09.12.2014 09:38

Jedna z najbardziej oczekiwanych gier tego roku, kluczowy polski produkt eksportowy i jedna z największych nadziei fanów RPG nie ukaże się - tak jak zakładano do teraz - 24 lutego 2015. Studio CD Projekt Red poinformowało, że potrzebuje dodatkowego czasu na ukończenie Wiedźmina 3, a gra pojawi się na sklepowych półkach 19 maja 2015

O tym, że produkcja _ Wiedźmina 3 _ nie przebiega tak, jak zakładano, mówiło się w branżowych kuluarach już od paru miesięcy. Wszyscy obeznani z tematem spodziewali się więc tej wiadomości, CD Projekt jednak utrzymywał niezmiennie, że gra ukaże się 24 lutego (na ten termin przełożono ją wcześniej z listopada 2014). Taka informacja pojawia się nawet na najnowszym zwiastunie, który trafił do sieci w miniony weekend. Został on zaprezentowany podczas branżowej imprezy Video Game Awards, podczas której nagradzane są najważniejsze i najlepsze gry minionych 12 miesięcy. Produkcja Polaków została na nich uznana za najbardziej oczekiwany tytuł roku.

Być może twórcy do końca liczyli, że uda im się uporać z problemami i wypuścić grę zgodnie z planem. Niestety, ostatecznie musieli przyznać się do porażki. Jednocześnie wystosowali do czekających na grę fanów list otwarty o następującej treści (cytujemy go zgodnie z pisownią oryginału):

"Drodzy Gracze,

Od początku prac nad Wiedźminem 3: Dziki Gon zakładaliśmy, że będzie to bardzo ambitna gra. Chcemy dać graczowi możliwość przeżycia epickiej historii w olbrzymim, otwartym świecie fantasy.

Wielkość i złożoność Wiedźmina 3, będąca jedną z jego kluczowych zalet ma decydujący wpływ na przebieg produkcji. Teraz, pod koniec prac, widzimy jak wiele detali wymaga poprawek. Wypuszczając najważniejszą grę w historii studia musimy być pewni, że błędy zredukowaliśmy do poziomu pozwalającego w pełni cieszyć się rozgrywką.

Patrząc realnie na obecne tempo prac i obciążenie zespołu doszliśmy do wniosku, że potrzebujemy jeszcze trochę więcej czasu. Team pracuje na maksymalnych obrotach, ale potrzebujemy dodatkowych 12 tygodni i dlatego przesuwamy datę premiery na 19 maja 2015.

Czujemy, że jesteśmy Wam winni przeprosiny. Za wcześnie wyznaczyliśmy datę premiery i to jest nasza lekcja na przyszłość. Wiemy co musimy zrobić by Dziki Gon stał się jedną z najlepszych RPG w jakie zagracie i ciężko nad tym pracujemy. Przepraszamy i jednocześnie prosimy o Wasze zaufanie.

Dziękujemy za wsparcie, które codziennie nam okazujecie. Naprawdę to doceniamy. Dodaje nam to dodatkowych sił".

Pozostaje nam wierzyć, że nowa data premiery będzie już tą ostateczną.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (91)