Wiedźmin 3 będzie zabezpieczony przed piratami

Wiedźmin 3 będzie zabezpieczony przed piratami

Wiedźmin 3 będzie zabezpieczony przed piratami
Źródło zdjęć: © CD Projekt
05.05.2015 10:09, aktualizacja: 05.05.2015 11:35

Od strony producenta dochodziły wcześniej głosy, że gra Wiedźmin 3: Dziki Gon nie zostanie wyposażona w skomplikowane (i nieraz męczące) zabezpieczenia antypirackie. To jednak nie do końca prawda.

Wiadomo już, że pierwszy nakład (chodzi o wersję pudełkową, przeznaczoną na komputery osobiste) będzie wymagał połączenia z internetem i ściągnięcia pliku niezbędnego do uruchomienia gry. To właśnie w tym momencie następować będzie weryfikacja oryginalności gry. Bez podłączenia do internetu nie uda nam się nawet zainstalować najnowszego Wiedźmina.

Ale to nie wszystko – jeśli będą interesować nas aktualizacje i dodatki (także darmowe), będziemy musieli zarejestrować kopię gry na platformie GOG.com. Kod potrzebny do rejestracji znajdzie się oczywiście w pudełku, więc jeśli ktoś "zdobędzie" wersję bez takiego pudełka, nie będzie mógł skorzystać z wielu wartościowych opcji.

288761136734877843

Co ciekawe, wszystkie te zabezpieczenia dotyczyć mają pierwszego nakładu Wiedźmina 3, podczas gdy nakład drugi ma być pozbawiony tego typu "szykan". Jeśli więc irytują was takie zabezpieczenia, warto będzie uzbroić się w cierpliwość. Tym bardziej, że w pierwszym, przedpremierowym nakładzie chodzi przede wszystkim (również w wersjach pudełkowych) o zablokowanie wcześniejszego, przedpremierowego uruchomienia gry (premiera zapowiedziana jest na 19 maja 2015 roku). Wydania, które wejdą na rynek po tej dacie, mają być wolne od zabezpieczeń.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Elon Musk pokazał nowy system magazynowania energii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (180)