Wideorejestrator samochodowy wbudowany w lusterko - Mio MiVue R30

Wideorejestrator samochodowy wbudowany w lusterko - Mio MiVue R30

Wideorejestrator samochodowy wbudowany w lusterko - Mio MiVue R30
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
15.05.2015 14:07

Na polski rynek trafia elektroniczne lusterko wsteczne Mio MiVue R30, z wbudowanym wideorejestratorem.

Elektroniczne lusterko wsteczne Mio MiVue R3. to nowy produkt, w którym wykorzystano powierzchnię lusterka jako wyświetlacz LCD o przekątnej 4,3". Pozwala ono komfortowo oglądać nagrane filmy z poziomu urządzenia. Ukrycie wideorejestratora w lusterku zmniejsza widoczność takiego urządzenia z zewnątrz samochodu i nie zasłania dodatkowej powierzchni przedniej szyby.

Optyka

W MiVue R3. wykorzystano pięciowarstwowy szklany obiektyw z przesłoną F.2.2. Kamera nagrywa filmy w rozdzielczości Extreme HD 1296p, a kąt widzenia kamery to 130 stopni. Multimedialne lusterko Mio wykorzystuje również funkcję De-warp, która sprawia, że do minimum ograniczony jest efekt „rybiego oka” przy zachowaniu bardzo szerokiego kąta widzenia.

Do MiVue R3. można dokupić dwa opcjonalne akcesoria. Jednym z nich jest filtr podczerwieni zakładany na obiektyw, który redukuje odblaski z przedniej szyby na nagraniach. Dostępny do kupienia będzie także zewnętrzny moduł GPS, dodający informację o położeniu do rejestrowanych filmów.

Obsługa

Wideorejestrator ukryty w urządzeniu obsługiwany jest za pomocą czytelnie opisanych przycisków. Lusterko montowane jest jako nakładka na rozwiązanie fabryczne, a płaski i kompaktowy kształt zapewnia, że urządzenie nie zajmuje dużo przestrzeni i nie rzuca się w oczy jako dodatkowe akcesorium.

Zarejestrowanymi filmami można zarządzać z poziomu komputera za pośrednictwem programu MiVue Manager. Jest on zintegrowany z Facebookiem oraz YouTube, dzięki czemu można za jego pośrednictwem wgrywać filmy bezpośrednio na obie platformy społecznościowe.

MiVue R3. jest w stanie obsłużyć karty micro SD nawet o pojemności do 128 GB.

Ostrzeżenia przed opuszczaniem pasa ruchu

MiVue R3. wyposażono w system LDWS (ang. Lane Departure Warning System), dzięki któremu lusterko Mio ostrzega kierowcę przed niekontrolowaną zmianą pasa ruchu. Po prostej kalibracji urządzenia wykryje ono białe linie pasów na drodze. Następnie, gdy pojazd będzie opuszczał obecny pas ruchu, kierowca otrzyma ostrzeżenie o manewrze wyświetlane na wyświetlaczu R30.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)