Wiceprezydent USA zapowiada walkę z piractwem

Wiceprezydent USA zapowiada walkę z piractwem
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

23.06.2010 10:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

USA będą występować przeciwko zagranicznym stronom internetowym, które oferują pirackie kopie amerykańskich nagrań muzycznych i filmów - powiedział we wtorek wiceprezydent Joe Biden, przedstawiając to jako element nowej strategii w walce z piractwem

"Na spotkaniu z prokuratorem generalnym Erikiem Holderem, szefową resortu bezpieczeństwa kraju Janet Napolitano i innymi członkami gabinetu Biden podkreślał, że piractwo "to po prostu kradzież", taka sama jak np. kradzież biżuterii ze sklepu jubilerskiego. Spotkanie było poświęcone walce z piractwem i podrabianiem markowych towarów, także w Stanach Zjednoczonych.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Amerykański biznes twierdzi, że traci co roku miliardy dolarów z powodu pirackich kopii nagrań muzycznych i filmów oraz podróbek artykułów konsumpcyjnych. Koła biznesu twierdzą też, że piractwo przyczynia się do wzrostu bezrobocia w USA.

Biden zapowiedział, że USA będą wywierać na rządy obcych państw presję, domagając się zamykania stron internetowych z pirackimi materiałami. Formą presji ma być maksymalne nagłaśnianie przypadków piractwa.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)