Wi-Fi w Pendolino na razie nie będzie, bo… brakuje pociągów

Wi‑Fi w Pendolino na razie nie będzie, bo… brakuje pociągów

Wi-Fi w Pendolino na razie nie będzie, bo… brakuje pociągów
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC0
Adam Bednarek
26.05.2017 10:38

Odkąd Pendolino jeździ po polskich torach, internetu w pociągach nie ma. I choć wcześniej mówiło się, że Wi-Fi zostanie udostępnione latem, to na razie modyfikacji taboru nie będzie. Dlaczego?

Powód jest prosty - nie ma kiedy internetu zamontować.

- Na tę chwilę 2 składy są wyłączone w związku z kolizjami, natomiast trzeci skład przechodzi testy homologacyjne na terenie Niemiec - tłumaczy PKP Intercity.

Pozostałe składy ciągle są “w ruchu”, więc gdyby Intercity chciało zamontować w nich bezprzewodowy internet, to… pasażerowie nie mieliby czym podróżować.

Kiedy to się zmieni? Nie wiadomo. “Na obecnym etapie negocjacji z Alstomem trudno podać nawet przybliżony termin wprowadzenia w Pendolino dostępu do Wi-Fi” - pisze portal wirtualnemedia.pl.

W pociągu za 20 mln euro (tyle kosztowała każda “sztuka” Pendolino) od początku nie ma internetu, ponieważ PKP Intercity nie wpisało takiego wymagania do przetargu. Na początku roku portal money.pl informował, że przewoźnik negocjuje z producentem, by ten podłączył w pociągach potrzebne instalacje. Alstom mógłby to zrobić w czerwcu, robiąc przegląd. Wygląda jednak na to, że tak się nie stanie.

PKP Intercity samo nie może podłączyć instalacji, ponieważ w ten sposób naruszyłoby gwarancję.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)