Whirlpool Absolute - lodówki, które przedłużają życie produktów spożywczych

Whirlpool Absolute - lodówki, które przedłużają życie produktów spożywczych

Whirlpool Absolute - lodówki, które przedłużają życie produktów spożywczych
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
23.05.2013 14:47

Każdemu z nas zdarza się wyrzucać produkty spożywcze, które zbyt długo przechowywane w lodówkach tracą swoją ważność do spożycia. Producent zapewnia, że dzięki lodówkom z technologią 6ty Zmysł Fresh Control nie będziemy więcej marnować swojej żywności.

Większość producentów wykorzystuje funkcje NoFrost równocześnie w zamrażarce i chłodziarce, gdzie powoduje ona wysuszanie żywności. Whirlpool w swoich lodówkach łączy dwie odmienne technologie: 6-ty Zmysł FreshControl w chłodziarce oraz funkcje NoFrost w zamrażarce.

Technologia 6-ty Zmysł Fresh Control ma dbać o utrzymanie optymalnej temperatury w komorze chłodziarki oraz zachowanie optymalnej wilgotności. Zdaniem producenta, zapewnia to świeżość produktów jak w dniu zakupu nawet do 4-ech razy dłużej. Algorytm na podstawie danych z czujników zarządza pracą kompresora i wentylatora niezależnie, a właściwa temperatura po np. otwarciu drzwi przywracana jest 5 razy szybciej niż w konwencjonalnej chłodziarko-zamrażarce. Wilgotność powietrza na poziomie 70-8. procent umożliwia produktom utrzymanie ich naturalnej wilgoci i ogranicza problem psucia się.

Nowe modele występują w linii wzorniczej Absolute. Charakteryzują ją minimalistyczne kształty, panel sterowania umieszczony w centralnej części urządzenia i uchwyty zainstalowane pośrodku drzwi.

Panel sterowania został umieszczony tuż nad uchwytem i zapewniać ma łatwą obsługę chłodziarki. Parametry pracy lodówki są kontrolowane bez konieczności jej otwierania. Wspomniane uchwyty chłodziarki i zamrażarki nie znajdują się z boku urządzenia, jak to ma miejsce w tradycyjnych modelach, ale centralnie, tuż pod panelem sterowania.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Nowa estetyka wnętrza to przede wszystkim nowe metalowe profile półek, ujednolicona kolorystyka, separator wnętrza w szufladzie na owoce i warzywa oraz pojemne półki na drzwiach lodówki. Wśród nowych modeli Absolute na uwagę zasługują 3 nowe lodówki o szerokości 7. cm i pojemności 420 l. Są to modele: WBA4328 NFTS, WBA43982 NFIX oraz WBA43983 NFIX. Nowe lodówki linii ABSOLUTE mają najwyższą klasę efektywności energetycznej - klasę A+++.

Ceny:
WBA4328 NFTS - ok. 3000 PLN
WBA43982 NFIX oraz WBA43983 NFIX - ok. 4000 PLN

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)