WeKnowYourHouse.com sprawdza na Twitterze, gdzie mieszkasz i oznacza dom na mapie

WeKnowYourHouse.com sprawdza na Twitterze, gdzie mieszkasz i oznacza dom na mapie
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

14.08.2012 09:40, aktual.: 14.08.2012 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiadomo, że jeśli nie chcemy, by w internecie krążyło zbyt wiele informacji na nasz temat, sami powinniśmy ich nie zamieszczać. Chodzi tu także o zdjęcia czy adresy zamieszczane w dobrej wierze, na przykład mające pomóc znajomym odnaleźć nas na serwisach społecznościowych.

Witryna internetowa WeKnowYourHouse.com działa jednak w tak sprytny sposób, że nawet strzegący swojej prywatności mogą zostać zaskoczeni. Serwis wyszukuje na Twitterze wiadomości zawierające słowo „dom”. i sprawdza dane geolokalizacyjne tych tweetów. W ten sposób wnioskuje, gdzie posiadacz konta może mieszkać i umieszcza przybliżoną lokalizację na mapach Google.

Administratorzy twierdzą, że przedsięwzięcie to „eksperyment społeczny”, ale nie podają, do czego ma prowadzić lub co badać. Witryna spotkała się z takim zainteresowaniem, że ciągle jest przeciążona. Pierwsze lokalizacje dotyczą użytkowników z Wielkiej Brytanii i Irlandii, ale kto wie, jakie obszary obejmie ten „eksperyment”.

Strona daje możliwość zablokowania możliwości bycia wymienianym w serwisie. Aby zapewnić sobie anonimowość tego rodzaju, trzeba się na WeKnowYourHouse…. zalogować przez Twittera. Podejrzane czy ciekawe?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)