We wtorek Parlament Europejski przesłucha Marka Zuckerberga w sprawie afery Cambridge Analytica

We wtorek Parlament Europejski przesłucha Marka Zuckerberga w sprawie afery Cambridge Analytica
Źródło zdjęć: © PAP/EPA | michael reynolds
Bolesław Breczko

21.05.2018 17:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mark Zuckerberg stawi się 22 maja w Parlamencie Europejskim. Będzie odpowiadał na pytania dotyczące afery związanej z Cambridge Analytica. Pierwotnie przesłuchanie szefa Facebooka miało być tajne.

„Wielka szkoda, że to nie jest wysłuchanie publiczne” – napisała na Twitterze Vera Jourova, komisarz Komisji Europejskiej do spraw sprawiedliwości, gdy przesłuchanie miało odbyć się za zamkniętymi drzwiami. Ten i inne głosy sprzeciwu doprowadziły do podjęcia decyzji o relacjonowaniu wydarzenia na żywo.

Dla Zuckerberga będzie to już kolejne takie przesłuchanie. Stanął już przed amerykańskim Senatem oraz Izbą Reprezentantów, gdzie każdorazowo odpowiadał na pytania przez kilka godzin. Wysłuchanie w Parlamencie Europejskim nie będzie miało takiego rozmachu. Oprócz Zuckerberga na sali będzie zaledwie kilka europejskich polityków oraz szef PE Antonio Tajani.

Chociaż amerykańskie przesłuchania Zuckerberga trwały długo, to Zuckerberg wyszedł z nich obronną ręką. Senatorowie czasem nie znali podstawowych zasad działania internetu albo Facebooka i pytali o sprawy zupełnie nieistotne dla tak poważnej sprawy. Miejmy nadzieje, że nasi europejscy politycy lepiej przygotują się do tego zadania.

Relację z przesłuchania będzie można śledzić na żywo na WP Tech.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także