We własnym salonie jak w kinie

We własnym salonie jak w kinie
Źródło zdjęć: © Fotolia | Minerva Studio

08.03.2016 11:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy telewizory zastąpią nam kinowy ekran? Eksperci tego nie wykluczają. W końcu domowe ekrany stają się coraz większe i coraz bardziej zaawansowane, także pod względem jakości obrazu.

- _ W nowych telewizorach pojawia się coraz lepsza rozdzielczość, pojawia się też coraz lepszy kontrast i coraz lepsza paleta kolorów. Można powiedzieć, że dzięki tej technologii możemy zobaczyć to, co widzimy na własne oczy _- mówi Piotr Papaj, rzecznik prasowy Sony Polska.

Wzbogacenie oferty telewizorów 4. HDR zapewnia widzom nową jakość oglądania: jaśniejszy i bardziej kontrastowy obraz o żywej kolorystyce. Technologia umożliwia reprodukcję szerszego zakresu jasności niż nagrania dokonane przy standardowym zakresie dynamicznym. Materiały utrwalone, przetworzone i rozpowszechniane w standardzie HDR cechują się wysokim kontrastem oraz lepszą kolorystyką.

- _ Technologia HDR sprawia, że telewizor jest w stanie odwzorować nam bardzo jasne obrazy oraz obrazy w głębokich cieniach. Bardzo ważną rzeczą jest kwestia komfortu użytkowania. Tutaj pojawiają się funkcje związane z wyszukiwaniem treści w internecie za pośrednictwem telewizora. Możemy to robić za pomocą komend głosowych _- mówi Romuald Borkowski menedżer ds. szkoleń, Sony Polska.

Przyszłość telewizorów to także rozwój funkcji Smart TV. Platforma zapewnia dostęp do całego wachlarza materiałów rozrywkowych. Co ważne, zmienia się również sam wygląd telewizorów. Teraz stają się one coraz bardziej smukłe. - _ Grubość telewizorów zmniejsza się z roku na rok. Chodzi o to, żeby dać klientom możliwość powieszenia telewizora na ścianie i uzyskania efektu, w którym odstaje on od ściany w minimalnym stopniu _ - wyjaśnia Romuald Borkowski.

W końcu telewizor to też mebel i coraz większą wagę przykładamy do jego wyglądu. Pojawiają się zdobienia np. cienka linia w kolorze złota lub srebra. Całości dopełnia nowy system rozprowadzenia przewodów, usuwający z widoku wszystkie kable oraz unikatowy uchwyt ścienny, dzięki któremu ekran telewizora jest wysunięty przed płaszczyznę ściany o jedyne 3,6 cm.

ag

Źródło artykułu:newsrm.tv
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)