WD i Dropbox - WD 2go aplikacja na smartfony i tablety

WD i Dropbox - WD 2go aplikacja na smartfony i tablety17.07.2012 10:41
WD i Dropbox - WD 2go aplikacja na smartfony i tablety
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Firma WD zaprezentowała nową generację aplikacji mobilnej WD 2go, przeznaczonej do obsługi produktów osobistej chmury internetowej dysków My Book Live, My Book Live Duo i routerów My NetN900 Central HD z wbudowaną pamięcią masową.

Nowa aplikacja została wyposażona w funkcje ułatwiające dzielenie się plikami z innymi użytkownikami oraz usprawniające zarządzanie cyfrowymi danymi. Produkty osobistej chmury internetowej umożliwiają stworzenie centralnego magazynu najważniejszych dokumentów, zdjęć, filmów i utworów muzycznych, który jest dostępny z każdego komputera w sieci domowej. To także rozwiązania do automatycznego tworzenia kopii zapasowych. Użytkownicy mogą również uzyskać dostęp na urządzeniach mobilnych do własnych materiałów, będąc poza domem, a także udostępniać je innym, za pomocą aplikacji WD 2go.

Nowa wersja aplikacji WD 2go pozwala na przenoszenie, kopiowanie i współdzielenie materiałów między urządzeniami mobilnymi, kontem w serwisie Dropbox i urządzeniami firmy WD. Połączenie obsługi prywatnej i publicznej chmury magazynowej ma wiele zalet —. użytkownik, który chciałby udostępnić zdjęcia znajomym, może skorzystać z aplikacji WD 2go i skopiować je z chmury osobistej (czyli z dysku sieciowego WD) na konto w serwisie Dropbox. Jeśli liczba lub rozmiar zdjęć są zbyt duże, użytkownik może po prostu użyć aplikacji WD 2go do stworzenia bezpiecznego łącza prowadzącego do plików zapisanych w osobistej chmurze, a następnie wysłać go do znajomych via e-mail. Aplikacja WD 2go jest dostępna w wersjach na urządzenia iPad, iPhone, iPod touch oraz urządzenia pracujące pod kontrolą systemu Android.

Funkcje aplikacji WD 2go

- Integracja z serwisem Dropbox: pełny dostęp do własnego konta w serwisie Dropbox i możliwość używania wszystkich narzędzi zarządzania plikami w aplikacji WD 2go.

- Przesyłanie plików z urządzenia mobilnego do osobistej chmury WD.

- Pobieranie plików na smartfon lub tablet.

- Udostępnianie materiałów z osobistej chmury internetowej w postaci załączników lub łączy do zawartości przesyłanych w wiadomościach e-mail.

- Zarządzanie plikami: kopiowanie, przenoszenie, zmiany nazwy, bądź usuwanie plików zachowanych w osobistej chmurze internetowej lub na koncie serwisu Dropbox.

- Współpraca z zewnętrznymi aplikacjami: obsługa funkcji „Otwórz za pomocą”, która umożliwia wysyłanie plików do zewnętrznych aplikacji zainstalowanych na urządzeniu oraz odbieranie plików przesyłanych z zewnątrz.

- Automatyczne wykrywanie i nawiązywanie połączeń z urządzeniami osobistej chmury magazynowej pracującymi w tej samej sieci bezprzewodowej, w której znajduje się smartfon lub tablet użytkownika.

Smartfon czy tablet? Decyzja należy do ciebie!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)