WD i Dropbox - WD 2go aplikacja na smartfony i tablety

WD i Dropbox - WD 2go aplikacja na smartfony i tablety
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

17.07.2012 10:41, aktual.: 17.07.2012 13:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma WD zaprezentowała nową generację aplikacji mobilnej WD 2go, przeznaczonej do obsługi produktów osobistej chmury internetowej dysków My Book Live, My Book Live Duo i routerów My NetN900 Central HD z wbudowaną pamięcią masową.

Nowa aplikacja została wyposażona w funkcje ułatwiające dzielenie się plikami z innymi użytkownikami oraz usprawniające zarządzanie cyfrowymi danymi. Produkty osobistej chmury internetowej umożliwiają stworzenie centralnego magazynu najważniejszych dokumentów, zdjęć, filmów i utworów muzycznych, który jest dostępny z każdego komputera w sieci domowej. To także rozwiązania do automatycznego tworzenia kopii zapasowych. Użytkownicy mogą również uzyskać dostęp na urządzeniach mobilnych do własnych materiałów, będąc poza domem, a także udostępniać je innym, za pomocą aplikacji WD 2go.

Nowa wersja aplikacji WD 2go pozwala na przenoszenie, kopiowanie i współdzielenie materiałów między urządzeniami mobilnymi, kontem w serwisie Dropbox i urządzeniami firmy WD. Połączenie obsługi prywatnej i publicznej chmury magazynowej ma wiele zalet —. użytkownik, który chciałby udostępnić zdjęcia znajomym, może skorzystać z aplikacji WD 2go i skopiować je z chmury osobistej (czyli z dysku sieciowego WD) na konto w serwisie Dropbox. Jeśli liczba lub rozmiar zdjęć są zbyt duże, użytkownik może po prostu użyć aplikacji WD 2go do stworzenia bezpiecznego łącza prowadzącego do plików zapisanych w osobistej chmurze, a następnie wysłać go do znajomych via e-mail. Aplikacja WD 2go jest dostępna w wersjach na urządzenia iPad, iPhone, iPod touch oraz urządzenia pracujące pod kontrolą systemu Android.

Funkcje aplikacji WD 2go

- Integracja z serwisem Dropbox: pełny dostęp do własnego konta w serwisie Dropbox i możliwość używania wszystkich narzędzi zarządzania plikami w aplikacji WD 2go.

- Przesyłanie plików z urządzenia mobilnego do osobistej chmury WD.

- Pobieranie plików na smartfon lub tablet.

- Udostępnianie materiałów z osobistej chmury internetowej w postaci załączników lub łączy do zawartości przesyłanych w wiadomościach e-mail.

- Zarządzanie plikami: kopiowanie, przenoszenie, zmiany nazwy, bądź usuwanie plików zachowanych w osobistej chmurze internetowej lub na koncie serwisu Dropbox.

- Współpraca z zewnętrznymi aplikacjami: obsługa funkcji „Otwórz za pomocą”, która umożliwia wysyłanie plików do zewnętrznych aplikacji zainstalowanych na urządzeniu oraz odbieranie plików przesyłanych z zewnątrz.

- Automatyczne wykrywanie i nawiązywanie połączeń z urządzeniami osobistej chmury magazynowej pracującymi w tej samej sieci bezprzewodowej, w której znajduje się smartfon lub tablet użytkownika.

Smartfon czy tablet? Decyzja należy do ciebie!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także