Wciąż masz Windowsa XP lub Vistę? Tylko do września korzystanie z tej przeglądarki jest bezpieczne

Wciąż masz Windowsa XP lub Vistę? Tylko do września korzystanie z tej przeglądarki jest bezpieczne

Wciąż masz Windowsa XP lub Vistę? Tylko do września korzystanie z tej przeglądarki jest bezpieczne
Źródło zdjęć: © flickr.com
Adam Bednarek
27.12.2016 11:07

Choć Mozilla zapowiadała, że Firefox na Windowsie XP i Windowsie Vista będzie bezpieczny do 2018 roku, to wsparcie dla przeglądarki będzie krótsze. Dla użytkowników starych systemów to wyraźny sygnał - czas na przesiadkę.

Tylko do września 2017 roku Mozilla będzie wydawać aktualizacje zapewniające Firefoksowi bezpieczeństwo na Windowsie XP i Windowsie Vista. Później firma po prostu porzuci przeglądarkę na starych systemach - korzystanie z niej będzie możliwe, ale ta od września nie będzie dostawać łatek zapewniających bezpieczeństwo. Używanie jej będzie więc wiązać się z ryzykiem.

Nowa wersja Firefoksa, oznaczona numerkiem 53, na XP i Windowsie Vista w ogóle się nie ukaże. Twórcy, ogłaszając tę wiadomość, zapewniali przy okazji, że starsze edycje przeglądarek będą dostawały aktualizacje związane z bezpieczeństwem co najmniej do połowy 2018 roku. Jak widać, plany się zmieniły.

Decyzja twórców Firefoksa teoretycznie nie dziwi, bo Windows XP to leciwy system - to logiczne, że kończy się prace nad starymi wersjami, skupiając się na nowych edycjach. Ale z XP wciąż korzysta prawie 9 procent wszystkich użytkowników komputerów, więc dla sporej części z nich brak wsparcia dla Firefoksa jest złą wiadomością. To jednak najwyższy czas, by z systemu wydanego ponad 15 lat temu zrezygnować. Dla własnego bezpieczeństwa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (88)