Ważna aktualizacja bezpieczeństwa dla Opery 10

Ważna aktualizacja bezpieczeństwa dla Opery 10

Ważna aktualizacja bezpieczeństwa dla Opery 10
Źródło zdjęć: © Opera
30.10.2009 15:13, aktualizacja: 30.10.2009 16:11

Opera 10.01 to według dokumentu Release Notes aktualizacja poprawiająca bezpieczeństwo i stabilność aplikacji. Wszystkim użytkownikom zaleca się przejście na najnowszą wersję.

Motywacji do jak najszybszej przesiadki może dostarczyć lektura opisu jednej z luk w zabezpieczeniach. Usterka ta powoduje, że przetwarzanie określonych nazw domenowych w przeglądarce prowadzi do błędów w pamięci, które mogą być wykorzystane do wstrzyknięcia i wykonania złośliwego kodu. Atakujący mogą infekować komputery internautów za pomocą spreparowanych adresów URL umieszczanych na stronach internetowych.

Opera zaklasyfikowała ten problem jako wyjątkowo krytyczny. Dziura załatana we wspomnianej aktualizacji dotyczy wersji dla systemów Windows, Unix i Mac OS. Ponadto aktualizacja ta likwiduje lukę umożliwiającą spoofing i zapobiega niekontrolowanemu dostępowi do obiektów typu feed, za pośrednictwem których automatyczny skrypt jest w stanie zasubskrybować kanały RSS. Oprócz tego aktualizacja naprawia także liczne pomniejsze błędy i problemy występujące w interfejsie użytkownika i funkcjach do obsługi e-maili, grup dyskusyjnych i czatów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)