Trwa ładowanie...

Warszawa. Skyliner coraz wyższy. Wieżowiec ma już 150 metrów

Skyliner mierzy już 150 metrów, a szklana elewacja sięgnęła 30 piętra. Jeden z najwyższych budynków w Warszawie finalnie osiągnie wysokość 195 m. - Przed nami już tylko 45 metrów w górę - mówi Piotr Pikuła, kierownik kontraktu Warbud S.A.
Share
Skyliner ma już 150 metrów wysokości
Skyliner ma już 150 metrów wysokościŹródło: Youtube.com
d30un9z

Konstrukcja Skylinera - jednego z najwyższych budynków w Warszawie, położonego pomiędzy biurowcami wokół Ronda Daszyńskiego, osiągnęła wysokość 150 metrów. Jednym z elementów, na który mieszkańcy stolicy zwracają szczególną uwagę jest szklana elewacja, która sięgnęła już 30 piętra.

- Przed nami już tylko 45 metrów w górę. Zakończyliśmy prace żelbetowe dla pięter powtarzalnych biurowych i obecnie wykonujemy podwójne piętro techniczne na kondygnacji +37 oraz + 38. Pozostanie nam do realizacji 5 pięter technicznych, Skybar i finalna część, czyli 20-metrowa żelbetowa ściana tzw. pióropusz - relacjonuje Piotr Pikuła, kierownik kontraktu Warbud S.A.

d30un9z

Budynek jest już wyższy od sąsiednich wieżowców, prześcignął między innymi The Warsaw Hub, który powstaje w pobliżu. Wewnątrz budowli trwają obecnie prace wykończeniowe.

Czytaj także: Warszawa. Promocje w Xiaomi Mi Store – sklep ostatecznie zamknięto ze względów bezpieczeństwa

- Aby móc ogrzewać budynek i tym samym realizować prace wewnętrzne w okresie zimowym, na 27 kondygnacji zamontowaliśmy tymczasowy dach. W przestrzeni pomiędzy 15 i 30 piętrem w zaawansowanym stadium znajdują się prace instalacyjne. Mamy też wykończone pierwsze łazienki oraz hol windowy. Jak prezentować się będą przyszłe wnętrza Skylinera przekonać się można na 23 kondygnacji, gdzie przygotowaliśmy showroom, a konkretnie finalny pokój biurowy z salą konferencyjną – zdradza Pikuła.

Skyliner Youtube.com
SkylinerŹródło: Youtube.com

Budynek jest największą inwestycją Grupy Karimpol w Europie Środkowo-Wschodniej. W wieżowcu znajdzie się ponad 43 tysiące metrów kwadratowych powierzchni biurowej na 30 piętrach oraz 3,4 tysiące powierzchni gastronomiczno-handlowej. Na szczycie budynku znajdzie się bar, z którego będzie można podziwiać panoramę stolicy. Konstrukcja składać się będzie z dwóch brył: 16-metrowego podium oraz wieży. Biurowiec położony jest przy Rondzie Daszyńskiego, obok stacji II lini metra.

Skyliner Youtube.com
SkylinerŹródło: Youtube.com

Zakończenie budowy 195-metrowego wieżowca planowane jest na początek 2021 roku. Za prace budowlane odpowiedzialna jest firma Warbud. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia APA Wojciechowski

Zobacz także: Varso Tower. Wielki wieżowiec w centrum Warszawy będzie najwyższym budynkiem w UE

d30un9z

Podziel się opinią

Share
d30un9z
d30un9z
Więcej tematów