"Warsaw", gra o powstaniu warszawskim z datą premiery. Zagramy już we wrześniu

"Warsaw", gra o powstaniu warszawskim z datą premiery. Zagramy już we wrześniu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Barnaba Siegel

02.07.2019 16:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już 4. września zagramy w "Warsaw" - intrygującą grę strategiczną o powstaniu warszawskim. Dzieło młodego, warszawskiego studia Pixelated Milk opowie o tragicznych momentach z XX-wiecznej historii Polski z bardzo nietypowej strony.

"Warsaw" to nie gra akcji, a wzorowana na japońskich produkcjach strategia turowa. Wcielamy się w nich w dowódcę powstańczego oddziału, który walczy z niemieckim okupantem podczas pamiętnych 63 dni w 1944 roku. Co dokładnie robimy? Rekrutujemy oddział, zarządzamy drużyną oraz planujemy misje - a te będą w miarę postępów coraz trudniejsze.

- Podróżując po starannie odwzorowanej mapie Warszawy z 1944 roku gracz trafi na miejsca i wydarzenia historyczne, gdzie będzie zmuszony podejmować decyzje wpływające nie tylko na losy jego drużyny, ale też losy całego miasta. Łącząc kluczowe wydarzenia historyczne z fabularyzowanymi sytuacjami codziennymi gra WARSAW zaoferuje spojrzenie na historię Powstania, jaka jeszcze nie była przedstawiona w grze video - piszę twórcy ze studia Pixelated Milk.

Specyficzna formuła, paradoksalnie, może pomóc twórcom uwypuklić tragiczny wydźwięk wydarzeń z powstania. A nam, graczom, połączyć wciągającą rozgrywkę z historycznym tłem, bez upraszczania tematu. W dodatku twórcy zapowiadają "pełen niuansów system walki turowej" oraz "ręcznie malowaną grafikę" w "Warsaw".

Obraz
© Materiały prasowe

"Warsaw": data premiery na PC

Gra dostępna będzie w pełnej polskiej wersji językowej, w wersji angielskiej, a także w zlokalizowanych częściowo wersjach niemieckiej, rosyjskiej i francuskiej. Premiera "Warsaw" na PC odbędzie się 4-tego września na platformie Steam. Wersje konsolowe pojawią się na rynku w późniejszym terminie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)