WalkCar: mniejszego już się chyba nie da zbudować

WalkCar: mniejszego już się chyba nie da zbudować
Źródło zdjęć: © Cocoa Motors

10.08.2015 07:00, aktual.: 10.08.2015 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W taki upał (już w tym momencie na dworze jest ok. 35 stopni) jakoś chętniej piszemy o sprzęcie, który pozwala ludziom mniej się ruszać.

Widzieliście już nasz test nietypowego jeździka? A konkretnie... _ YESdzika _? Na rynku niedługo pojawi się podobne, ale nieco mniejsze urządzenie tego typu. W Japonii zaprezentowano nowego jeździka - urządzonko o nazwie _ WalkCar _. Jest ono na tyle lekkie i małe, że da się je przenieść nawet w niezbyt dużej torbie czy plecaku. Samo natomiast jest całkiem wytrzymałe –. może na nim stanąć nawet osoba o wadze sięgającej 120 kilogramów. Nie tylko zresztą stanąć, ale i jechać z prędkością 10 km/h na dystansie około 12 kilometrów. Po takiej podróży wymagane jest ładowanie urządzenia przez trzy godziny.

Dla porównania: YESdzik przewiezie osobę o wadze max. 11. kg, także rozpędza się do 10 km/h, również ładuje się trzy godziny, ale pozwala na przebycie dystansu aż 25 kg na jednym naładowaniu.

Sterowanie WalCar-em, mniejszym chyba nawet od Hovertraxa, jest bardzo proste – skręcamy, lekko przechylając ciało w odpowiednią stronę, a jeśli chcemy się zatrzymać, schodzimy z urządzenia, które błyskawicznie zatrzymuje się samo. Najlepiej widać to zresztą na bardzo ciekawym filmie pokazującym zalety _ zabawki _:

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: OnePlus 2 to hit

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)