Walczą z porwaniami i rozdają 100 tys. komórek z GPS

Walczą z porwaniami i rozdają 100 tys. komórek z GPS

Walczą z porwaniami i rozdają 100 tys. komórek z GPS
10.01.2011 16:09, aktualizacja: 21.12.2011 14:20

Ponad 100 tys. telefonów komórkowych wyposażonych w nadajniki GPS zostanie rozdanych w tym roku w szkołach w Pekinie. Ma to pomóc w walce z przemocą i porwaniami dzieci - pisze w poniedziałek miejscowa prasa

Pekiński oddział Czerwonego Krzyża w pierwszej partii rozda uczniom szkół podstawowych i średnich 2. tys. komórek z GPS-em, które będzie można nosić na ręce jak zegarek - podał "Global Times".

Obraz

Telefony, które pozwalają zlokalizować osoby uprowadzone, są rozdawane dzieciom za darmo, rodzice muszą jedynie opłacić abonament, który wynosi około stu euro za dwa lata.

"Chodzi o poprawę bezpieczeństwa dzieci w Pekinie w czasie, gdy wzrasta poziom przemocy" - wyjaśnia prowadzący program Liu Quan, na którego powołuje się dziennik.

  1. osób, w tym 15 dzieci, zginęło między marcem i majem 2010 roku w atakach szaleńców, do jakich doszło w chińskich szkołach.

Ponadto porwania dzieci stanowią w Chinach prawdziwą plagę. Według Czerwonego Krzyża każdego roku znika ich tam około 20. tys. Porwania te są przypisywane zazwyczaj prowadzonej w tym kraju polityce jednego dziecka.

Dzięki prowadzonej przez sześć miesięcy w 2009 roku kampanii udało się odzyskać 5900 porwanych dzieci i rozbić 2400 handlujących nimi grup przestępczych.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)