Wal‑Mart wycofuje komputery z Linuksem

Wal-Mart wycofuje komputery z Linuksem
Źródło zdjęć: © Wallmart

12.03.2008 12:00, aktual.: 12.03.2008 13:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Największa amerykańska sieć supermarketów - Wal-Mart - zdecydowała się na wycofanie ze sklepów komputerów osobistych z preinstalowaną dystrybucją Linuksa gOS. Przedstawiciele firmy tłumaczą, że wprowadzone kilka miesięcy temu do oferty "pecety" nie cieszyły się zbyt dużym zainteresowaniem ze strony klientów.

Wal-Mart sprzedawał w swoich supermarketach komputery z Linuksem filmy Everex - są to tanie maszyny ( ok. 20. USD ) z systemem gOS ( jest to dystrybucja Linuksa oparta na Ubuntu ). Wprowadzono je do oferty w ubiegłym roku - w październiku "pecety" były już dostępne w ok. 600 sklepach na terenie USA. Niestety, ich sprzedaż najwyraźniej była zdecydowanie niższa niż oczekiwano - Melissa O'Brien, rzeczniczka Wal-Marta poinformowała właśnie, że komputery Everex znikną z półek supermarketów. Będzie je można kupić już tylko za pośrednictwem strony internetowej Wal-Mart ( lub u innych dystrybutorów ).

Obraz

Warto wspomnieć, że amerykański supermarket już kilkakrotnie próbował zainteresować swoich klientów komputerami z Linuksem - wcześniej sprzedawał m.in. maszyny z systemem Lindows . Niestety, wtedy także zakończyło się to porażką - "pecety" po kilku miesiącach wycofano z oferty.

Przedstawiciele Everex są nieco zaskoczeni decyzją Wal-Marta - Paul Kim, szef marketingu firmy, mówi, że jego zdaniem komputery z gOS sprzedawały się całkiem nieźle ( aczkolwiek dokładnych wyników sprzedaży nie podano ).

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)