Wakacyjne funkcje lodówek Amica wychodzą naprzeciw letnim upałom.

Wakacyjne funkcje lodówek Amica wychodzą naprzeciw letnim upałom.08.07.2016 14:25
Wakacyjne funkcje lodówek Amica wychodzą naprzeciw letnim upałom.
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

Gdy upał doskwiera, chłodu szukamy wszędzie - również w lodówce. Najnowocześniejsze modele gwarantują nie tylko przyjemnie chłodne napoje, ale także szybką produkcję kostek lodu i przedłużanie świeżości szczególnie delikatnych artykułów spożywczych. Przedstawiamy funkcje lodówek Amica, które czynią chłodzenie inteligentnym.

Gdy upał doskwiera, chłodu szukamy wszędzie - również w lodówce. Najnowocześniejsze modele gwarantują nie tylko przyjemnie chłodne napoje, ale także szybką produkcję kostek lodu i przedłużanie świeżości szczególnie delikatnych artykułów spożywczych. Przedstawiamy funkcje lodówek Amica, które czynią chłodzenie inteligentnym.

Świeżość od zaraz
Latem musimy zwracać szczególną uwagę na właściwe przechowywanie jedzenia, ponieważ przez wzgląd na wysokie temperatury szybciej się psuje. Lodówki Amica gwarantują świeżość żywności w czasie upałów między innymi za sprawą nowoczesnych pojemników utrzymujących specjalne warunki. W pojemniku Fresh Zone panuje maksymalna temperatura 3 stopni Celsjusza. Jest on doskonale przystosowany do przechowywania produktów takich jak mięso i ryby, dzięki czemu dłużej zachowują one smak i świeżość. Z myślą o miłośnikach darów natury zaprojektowano pojemnik Vit Control, w którym warzywa i owoce pozostaną świeże i soczyste nawet dwa razy dłużej. Badania dowiodły, że przechowywanie świeżych produktów w pojemniku Vit Control znacznie ogranicza utratę wody, ściśle związaną z ich jędrnością i smakiem. Przykładowo, sałata trzymana w pojemniku Vit Control utraciła 21. wilgoci po tygodniu, natomiast przechowywana na innych półkach chłodziarki straciła tę samą ilość już po trzech dniach. Dla produktów potrzebujących specjalnych
warunków stworzony został pojemnik Chill Zone, w którym panuje o kilka stopni niższa temperatura, a jego konstrukcja pozwala kontrolować poziom wilgotności we wnętrzu.

Chłód na zawołanie

W sezonie letnim świetnie sprawdza się funkcja Super Chłodzenie. Pozwala ona na skrócenie czasu wymaganego do schłodzenia dużej ilości świeżej żywności, co przydaje się również po powrocie z dużych zakupów, niezależnie od pory roku. Funkcja jest aktywowana za pomocą przycisku na zewnętrznym wyświetlaczu i wyłączy się automatycznie po ustabilizowaniu temperatury. Chłodziarko-zamrażarka Amica FD4328.3DFX posiada także funkcję Super Zamrażanie, która oprócz szybkiego mrożenia żywności, zapobiega rozmrożeniu produktów już znajdujących się w środku. Latem ta funkcja świetnie nadaje się do szybkiego przygotowywania domowych lodów, a także do mrożenia domowych zapasów czy przetworów z sezonowych warzyw i owoców. W obu przypadkach funkcje wyłączają się automatycznie, gdy temperatura w pomieszczeniach wyrówna się do odpowiedniego poziomu.

288773157291440275
Źródło zdjęć: © (fot. zdjęcie producenta)

Imprezowa lodówka

Lato to także czas grillowania i spotkań towarzyskich. Dla osób, które uwielbiają zapraszać gości, specjalna Funkcja Party uprzyjemni spotkania z przyjaciółmi zimnymi drinkami i napojami. Pozwala ona na szybkie i bezpieczne schłodzenie produktów w komorze zamrażarki. Czas chłodzenia można kontrolować według własnych potrzeb, ustalając go na 10 do 60 minut. Po wyznaczonym czasie funkcja wyłączy się automatycznie, powiadamiając nas o tym sygnałem dźwiękowym. Dla miłośników win zaprojektowano specjalne półki na butelki, a ruchome balkoniki na drzwiach pozwolą pomieścić jeszcze więcej napojów. Podczas spotkań w ogrodzie przyda się także lód, który zapewni wolnostojąca zamrażarka Amica FZ2916.3DFX wyposażona w kostkarkę.

Urlop z lodówką

Wielu z nas z utęsknieniem czeka na wakacyjny wyjazd. W takich wypadkach niezwykle przydatna jest Funkcja Wakacje, dzięki której nie musimy martwić się opróżnianiem lodówki przed urlopem. Po jej ustawieniu lodówka działa w bardzo oszczędnym trybie, zmniejszając wysokość rachunku za prąd. Podczas pracy w trybie wakacyjnym, temperatura w lodówce utrzymuje się w okolicach 12 stopni Celsjusza, pozwalając na zachowanie świeżości produktom spożywczym. Dodatkową ochronę stanowi powłoka antybakteryjna we wnętrzu lodówki, zastosowana między innymi w modelu chłodziarko-zamrażarki Amica FK338.6GBAA Integra Smart.

Wybierając innowacyjną lodówkę z zaawansowanymi funkcjami chłodzenia, możemy liczyć nie tylko na wygodę, ale również na oszczędności. Najnowsze lodówki Amica działają w najwyższej klasie energetycznej, co najmniej na poziomie A+, który pozwala zaoszczędzić około 20 proc. energii w stosunku do urządzeń niższej klasy. Wakacyjne funkcje lodówek Amica wychodzą naprzeciw letnim upałom, czyniąc dni przyjemniejszymi dzięki oszczędności czasu i energii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)