W Tatrach pojawi się 12 tys. nowych drzew. Wszystko dzięki "wypożyczalni choinek"

W Tatrach pojawi się 12 tys. nowych drzew. Wszystko dzięki "wypożyczalni choinek"

W Tatrach pojawi się 12 tys. nowych drzew. Wszystko dzięki "wypożyczalni choinek"
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Oskar Ziomek
25.01.2020 18:15

Firma Volvo zasadzi w Tatrach 12 tysięcy nowych drzew. To konsekwencja przedświątecznej akcji "Wypożyczalnia choinek Volvo", która miała zachęcić Polaków do tytułowego wypożyczania drzewek przed Wigilią Bożego Narodzenia i rezygnacji z zakupu świeżych choinek.

Firma Volvo zobowiązała się w ubiegłym roku do posadzenia 10 nowych drzewek za każdą wypożyczoną choinkę na Święta. W efekcie zasadzonych zostanie 12 tysięcy drzewek, a nowy las pojawi się w Tatrach. Lokalizację wybrali internauci w ankiecie, która była dostępna dla każdego na stronie Volvo. W głosowaniu wzięło udział ponad tysiąc osób.

Opisywana akcja Volvo to już 3. edycja świątecznej wypożyczalni choinek. Klienci mogą w jej ramach wypożyczać choinki na święta w salonach Volvo, zamiast decydować się na zakup świeżego drzewka.

Obraz
© Materiały prasowe

W zamian Volvo posadzi nowe rośliny, w tym przypadku w Tatrach niedaleko Doliny Chochołowskiej, gdzie kilka lat temu wyjątkowo silny halny powalił około 130 tysięcy drzew. Obszar, na którym zostaną zasadzone nowe drzewa znajduje się na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Jak informuje Volvo w informacji prasowej, już teraz wiadomo, że podobna akcja zostanie zorganizowana także przed świętami w 2020 roku. Warto wziąć w niej udział i przyczynić się do odnowienia zniszczonych obszarów dawnych lasów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)