W sklepie Google Play kupicie pirackie książki

Strona głównaW sklepie Google Play kupicie pirackie książki
13.05.2015 09:21
W sklepie Google Play kupicie pirackie książki
Źródło zdjęć: © chip.pl

Pierwszy o tym niecnym procederze poinformował Nate Hoffelder, który twierdzi, że proceder handlowania w sklepie Google Play pirackimi wersjami książek realizowany jest obecnie na ogromną skalę. Co z tym fantem robi Google? Jak na razie (prawie) nic.

Niektóre konta mają w swojej ofercie ponad 100 nielegalnie pozyskanych tytułów. Takie pozycje bardzo często wyróżniają się niską cena i... bardzo kiepskim formatowaniem lub nawet jego brakiem. Tytuły te posiadają niekiedy nieaktualne okładki, drobne błędy ogólnie pozostawiają wiele do życzenia jeśli chodzi o ich jakość. Jednak są tanie i oferują tę samą treść co ich droższe wersje, sprzedawane legalnie.

Żeby było zabawniej, pirackie kopie e-booków dostępnych w sklepie Google Play zawierają zabezpieczenia DRM! Jacy autorzy są najpopularniejsi wśród piratów? Stephen King, Nora Roberts czy tacy klasycy jak Mario Puzo. Hoffelder zgłosił kilka takich kont - niektóre z nich zostały nawet przez Google zablokowane, jednak to tylko wprowadziło jeszcze większy chaos w wynikach wyszukiwania produktów w sklepie Google Play - zablokowane pozycje są nadal widoczne w wyszukiwarce, co sprowadza się do tego, że potencjalny klient ma utrudnione zadanie, jeśli chodzi o wyszukanie pozycji, którą chciałby legalnie kupić.

Autorzy książek są rzecz jasna oburzeni i mają absolutną rację. Wiele wskazuje na to, że cała sprawa zakończy się złożeniem pozwu sądowego przeciwko Google, to jednak nie rozwiąże sprawy w 100 proc. Algorytmy dodawania treści do Google Play są po prostu źle skonstruowane i nieuczciwi sprzedawcy będą z tego korzystać dopóki gigant z Mountain View nie zrobi czegoś w tej sprawie. A czy zrobi? Kiedy to zrobi? Nie wiadomo.

Meizu M1 Note - potężny, tani smartfon. Zobacz nasz test!

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Wiedźmin 3 wygląda gorzej niż 2 lata temu

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)