W przeglądarce masz dużo otwartych kart? Nowa wersja Google Chrome'a oszczędzi baterię

W przeglądarce masz dużo otwartych kart? Nowa wersja Google Chrome'a oszczędzi baterię

W przeglądarce masz dużo otwartych kart? Nowa wersja Google Chrome'a oszczędzi baterię
Źródło zdjęć: © East News
Adam Bednarek
16.03.2017 10:16, aktualizacja: 16.03.2017 10:58

Jeśli korzystacie z laptopów i lubicie mieć otwartych dużo kart, to zmiany w nowej wersji Google Chrome'a na pewno was ucieszą.

Otwieracie wiele kart, które działają w tle, a wy między nimi swobodnie przeskakujecie? To normalna i wygodna praktyka, szczególnie gdy się pracuje i szuka informacji. Ale otwarte karty wpływają na zużycie procesora, a przez to wyczerpują baterię. Google postanowiło coś z tym zrobić.

W nowej wersji swojej przeglądarki, Google Chrome 57 (jest już dostępna), karty działające w tle będą “wygaszane”. Jeśli nie jesteśmy na stronie, a jest ona tylko włączona w tle i mimo to pobiera dużo energii, to jej zużycie zmniejszane będzie do 1 proc. Nie będzie to dotyczyć stron, na których włączone są komunikatory czy odtwarzana muzyka - Spotify czy YouTube nadal będą grać bez problemów, nikt tych kart nie uciszy.

Google zapewnia, że zmianę odczujemy, bo wydłuży się czas pracy baterii. W końcu uda się zaoszczędzić nawet 25 proc. mocy, która odpowiedzialna była za działanie kart otwartych w tle - twierdzą twórcy przeglądarki. Z nowej funkcji mogą korzystać wszyscy ci, którzy mają najnowszą wersję Chrome'a, czyli tę oznaczoną numerem 57.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)