W przeglądarce masz dużo otwartych kart? Nowa wersja Google Chrome'a oszczędzi baterię

W przeglądarce masz dużo otwartych kart? Nowa wersja Google Chrome'a oszczędzi baterię16.03.2017 10:16
W przeglądarce masz dużo otwartych kart? Nowa wersja Google Chrome'a oszczędzi baterię
Źródło zdjęć: © East News

Jeśli korzystacie z laptopów i lubicie mieć otwartych dużo kart, to zmiany w nowej wersji Google Chrome'a na pewno was ucieszą.

Otwieracie wiele kart, które działają w tle, a wy między nimi swobodnie przeskakujecie? To normalna i wygodna praktyka, szczególnie gdy się pracuje i szuka informacji. Ale otwarte karty wpływają na zużycie procesora, a przez to wyczerpują baterię. Google postanowiło coś z tym zrobić.

W nowej wersji swojej przeglądarki, Google Chrome 57 (jest już dostępna), karty działające w tle będą “wygaszane”. Jeśli nie jesteśmy na stronie, a jest ona tylko włączona w tle i mimo to pobiera dużo energii, to jej zużycie zmniejszane będzie do 1 proc. Nie będzie to dotyczyć stron, na których włączone są komunikatory czy odtwarzana muzyka - Spotify czy YouTube nadal będą grać bez problemów, nikt tych kart nie uciszy.

Google zapewnia, że zmianę odczujemy, bo wydłuży się czas pracy baterii. W końcu uda się zaoszczędzić nawet 25 proc. mocy, która odpowiedzialna była za działanie kart otwartych w tle - twierdzą twórcy przeglądarki. Z nowej funkcji mogą korzystać wszyscy ci, którzy mają najnowszą wersję Chrome'a, czyli tę oznaczoną numerem 57.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)